رئیس اوقاف ملایر از توزیع یک هزار و ۷۰۰ بسته حمایتی بین نیازمندان بی‌بضاعت‌ ملایرخبر داد و افزود: مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از محل موقوفات در این زمینه هزینه شده است.

 

حجت‌الاسلام ابوذر عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ملایر اظهار داشت: این طرح با عنوان "دست‌های مهربانی" با هدف حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر شهرستان و در راستای نیت واقف توسط اداره اوقاف و امور‌خیریه ملایرانجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر بسته حمایتی تعداد 13 قلم اقلام مورد نیاز شامل گوشت، برنج ایرانی ، مرغ، شکر، روغن، مواد شوینده، رب ‌گوجه فرنگی، تن ماهی و غیره است، تصریح کرد: ارزش اقلام خریداری شده برای هر بسته حمایتی  300 هزار تومان است که در اختیار نیازمندان بی‌بضاعت شهرستان که بچه‌های در حال تحصیل دارند قرار می‌گیرد.

عباسی با اشاره به اینکه خرید بسته‌های حمایتی و اجرای طرح دست‌های مهربان از محل موقوفه سیف‌الدوله با همکاری کمیته امداد و بهزیستی بین نیازمندان و ‌خانواده‌های بی‌بضاعت توزیع می‌شود.

رئیس اداره اوقاف ملایر از برگزاری همایش فاطمی همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور بیش از 2 هزار نفر از اقشار مختلف مردم درمسجد جامع ملایر  و اطعام دهی به شرکت‌کنندگان از محل موقوفه سیف‌الدوله خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری  برنامه سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه شاخص شهرستان و روستاهای موقوفه تصریح کرد: همزمان با ایام فاطمیه 15 مبلغ مختص این ایام از حوزه علمیه قم اعزام شده است.

عباسی بیان کرد: همچنین در ایام فاطمیه(س) برگزاری کلاس‌های حفظ و قرائت قرآن از تالار قرآن به مساجد و بقاع متبرکه شهرستان انتقال یافته است.

وی از خرید مبلغ 700 میلیون  تومان تجهیزات دیالیز، جراحی فک و صورت و مغز و اعصاب و همچنین تخصیص 550 میلیون تومان برای ساخت اورژانس بیمارستان امام حسین(ع)  ملایر  از محل موقوفه مرحوم سیف‌الدوله خبر داد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر پاسخگویی به شبهات دینی، برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری در بقاع متبرکه، سخنرانی مراسم ویژه شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و برپایی مراسم شام غریبان را از ویژه‌ برنامه‌های سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه ملایر دانست.

وی با اشاره به اینکه تاکنون  تعداد 170 موقوفه در ملایر به ثبت رسیده است  گفت: بزرگترین موقوفات شهرستان ملایر مربوط به مرحوم سیف الدوله در بخش‌های مختلف، فرهنگی، درمانی، آموزشی روضه‌خوانی و اطعام‌دهی به فقرا و غیره  است.

عباسی از ثبت 18 وقف جدید در شهرستان ملایر از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: این موقوفات شامل وقف در حوزه توسعه امور قرآنی، خیرات و مبرات، تشکیل جلسات قرآنی، ساخت خانه عالم، کمک ‌هزینه جهیزیه، آشپزخانه مسجد و روضه‌خوانی حضرت زهرا(س) است که توسط واقفان به ثبت رسیده است.

منبع:  www.tasnimnews.com