معاون امور عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ملایر گفت: ظرفيت‌هاي ملاير در نمایشگاه توانمندی‌های روستايیان و عشایر کشور معرفي شود.

 

معاون امور عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ملایر گفت: ظرفيت‌هاي ملاير در نمایشگاه توانمندی‌های روستايیان و عشایر کشور معرفي شود.به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر محمد حامدی‌نژاد ظهر امروز در نشست مشترک هماهنگی‌ حضور ملایر در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه این نمایشگاه اسفندماه برگزار می‌شود باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور موفق شهرستان در این نمایشگاه داشته باشیم.

وی  با اشاره به حضور موفق شهرستان در دوره گذشته این نمایشگاه، شرکت در این نمایشگاه‌ها را فرصت مغتنمی برای معرفی دستاوردها و توانمندی‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف عنوان کرد.

معاون فرماندار ملایر افزود: ارائه تصویر شایسته از ملایر که معرف مهمان‌نوازی، جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و فرآورده‌های با کیفیت این شهرستان باشد از بایدهای برگزاری و شرکت در این نمایشگاه‌ها به شمار می‌رود.

وی گفت: سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور با حضور نمایندگانی از شهرستان ملایر، 15 تا 18 اسفندماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

حامدی‌نژاد به گردش مالی صنعت توریسم در اقتصاد جهانی و اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: سهم ما از ارقام بالای گردشگری ملی و جهانی متناسب با جایگاه و توانایی‌های ما نیست که ناگزیریم برای تحقق فردایی امید بخش و کاهش آسیب‌ها، برای ارتقای این جایگاه برنامه‌ریزی کنیم.

وی حاضران و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه‌ها را سفیران مردم شهرستان دانست و تصریح کرد: شایسته است رفتار پسندیده و خلق نیکوی مردم ملایر با میهمانان در کنار جاذبه‌های شهرستان به خوبی معرفی شوند تا ایده سفر به ملایر، به عنوان یک هدف در ذهن مخاطب شکل گیرد.

معاون فرماندار ملایر با اشاره به ثبت مبل و منبت ملایر به عنوان یک برند ملی، افزود: منبت ملایر این توانایی را دارد که موتور محرک توسعه ملایر باشد.

وی تصریح کرد: در دوران کوتاه پس از جشنواره نیز ما آثار این رخداد را در اقتصاد و زندگی روزمره مردم مشاهده کردیم اما مبل و منبت تمام توانمندی ملایر نیست و شایسته است در کنار مبل، دیگر دست ساخته‌های هنرمندان نیز مورد توجه قرار گیرد.

 حامدی‌نژاد اضافه کرد:جامعه مخاطب باید دریابد سفر به ملایر شامل یک بسته کامل می‌شود که تمام نیازها و انگیزه‌های او برای داشتن یک سفر خوب و خاطره‌انگیز را برآورده می‌سازد.

وی توجه به شعر ملایری، گویش ملایری، قصه‌های ملایری در کنار مشاهیر، آداب و رسوم، فیلم‌های مشهور و بزرگی که در این شهر ساخته شده و معرفی خوب  ملایر را از دیگر نیازهای شرکت در نمایشگاه دانست و افزود: باید از فرصت مناسب نوروز 97 و نزدیکی آن با ایام نمایشگاه برای معرفی و عرضه بهتر شهرستان و محصولات نهایت بهره را ببریم.

منبع:  www.hamedan.farsnews.com