تفاهم‌نامه همکاری و تعامل بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر و آکادمی علوم بلاروس به امضا رسید.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در راستای تعامل بین الملی با سایر مراکز آموزش عالی و تبادل اطلاعات در جلسه ای که با حضور دکتر عباس ملک حسینی رئیس واحد ملایر و دکتر یوگنی افیموف رئیس دپارتمان بین‌المللی و نماینده آکادمی ملی علوم بلاروس و نماینده دفتر امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در محل سالن جلسات بین‌الملل سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد. تفاهم نامه همکاری و تعامل بین واحد ملایر و آکادمی علوم بلاروس به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم نامه زمینه همکاری علمی بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر و آکادمی علوم بلاروس فراهم آمده و همکاری و مبادلات علمی بین دو دانشگاه انجام خواهد شد یکی از اهداف این تفاهم نامه توسعه علمی بر اساس همکاری های مشترک در اجرای پروژه های علمی و تحقیقاتی فی مابین دو دانشگاه است.

بر اساس این تفاهم نامه، انجام طرح پژوهشی مشترک، مبادله استاد و دانشجو، انتشارات مشترک (کتاب، نشریه، مقاله مشترک)، داوری و یا راهنمایی مشترک پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برگزاری کنفرانس ها و نشست های علمی مشترک، برگزاری دوره های مشترک تحصیلات تکمیلی، انتقال دانش فنی و یافته های پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی ملایر و آکادمی علوم بلاروس امکان‌پذیر می‌شود.

آکادمی علوم بلاروس ،مرکزی راهبردی در علوم بلاروس است. این‌ آکادمی دانشمندان و برجسته‌ترین متخصصان را در زمینه علوم پایه‌ای و کاربردی‌ گردهم آورده است.این آکادمی در سال 1929 پایه‌گذاری شده است و در حال‌ حاضر متشکل از حدود 60 انستیتو و مرکز پژوهشی است

مقدمات انجام این امر و آماده سازی پیش نویس این تفاهم نامه قبلا بین دو دانشگاه انجام شد بود که با موافقت سازمان مرکزی دانشگاه تفاهم نامه قطعی به امضای طرفین رسید.

منبع:  www.ana.ir