در شهرها و در بسياري از روستاهاي شهرستان ملاير، نقاط گردشگري و پتانسيل‌هايي وجود دارد که يا ناشناخته است و يا کم‌تر شناخته‌شده است که در ايام نوروز بهترين زمان براي معرفي آن‌هاست.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري، روز پنجشنبه، محمد حامدي نژاد، معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري در اين جلسه اظهار داشت: قطعاً ‌همکاري و تعامل همه دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان در اجراي هر چه باشکوه‌تر برنامه‌هاي نوروز 97 بسيار مهم و اثرگذار است و موجب رضايتمندي بيشتر مسافران خواهد شد.

وي بيان داشت: رويکرد نوروز امسال در استان و در شهرستان ملاير با دو موضوع مهم، يکي همدان 2018 و ديگري ملاير، شهر ملي منبت همراه است.

وي ادامه داد: بايد تبليغات و برنامه‌ريزي‌ها بيشتر به سمت‌وسوي اين دو محور باشد و به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي نماييم تا بتوانيم بيشترين بهره تبليغاتي را از اين موضوعات ببريم.

حامدي نژاد به مقبره مادر کريم‌خان زند در روستاي پيروز اشاره و تصريح کرد: در شهرها و در بسياري از روستاهاي شهرستان ملاير، نقاط گردشگري و پتانسيل‌هايي وجود دارد که يا ناشناخته است و يا کم‌تر شناخته‌شده است که در ايام نوروز بهترين زمان براي معرفي آن‌هاست.

وي عنوان کرد: شهرداري‌ها و دهياري‌ها علاوه بر کارهايي که هرساله و مصادف با اين ايام انجام مي‌دادند کار ويژه‌اي را نيز برنامه‌ريزي نمايند و انجام دهند.

وي تأکيد کرد: شهرستان ملاير در مسير تردد زيادي از مسافران نوروزي و زائران راهيان نور قرار دارد که بايد از اين پتانسيل به‌درستي در مسير تردد استفاده کرد.

وي به نظافت در شهرها و روستاها تأکيد و بيان داشت: نظافت مسير تردد مسافران، نصب بنرهاي راهنمايي و نصب تابلوهاي هدايت تأثيرگذار است و مي‌تواند کمک نمايد تا مسافران دچار سرگرداني نشوند.

حامدي نژاد با اشاره به شهر ملي منبت ملاير تأکيد کرد: امسال اولين سالي است که اين رويداد با نوروز مصادف شده است و بايد برنامه‌هاي ويژه و متنوعي براي اين ايام داشته باشيم.

وي ادامه داد: با توجه به پخش تيزهاي تبليغاتي شهر ملي منبت از صداوسيما، مسافران زيادي به ملاير خواهند آمد که بايد فضاي شاد و همراه با خاطره برايشان ايجاد نماييم.

 معاون برنامه‌ريزي فرمانداري افزود: قطعاً نوروز امسال با سال‌هاي گذشته متفاوت است و مسافران بيشتري به شهرستان خواهند آمد و سوغات سراها، فروشگاه‌هاي صنايع‌دستي و منبت در شهرستان در ايام نوروز فعال‌تر شوند.       

منبع:  www.malayer-hm.ir