همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان پیش بینی کرد: با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور به این استان، همدانی ها اوایل هفته آینده شاهد بارش باران و در ارتفاعات ریزش برف باشند.

 

شهرام حکیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آسمان استان تا 24 ساعت آینده کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد پیش بینی می شود و با ورود سامانه بارشی از روز جمعه انتظار می رود روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده شاهد بارش باران و در نقاط مستعد ریزش برف باشیم.
وی پیش بینی کرد: با توجه به حجم بارش ها آبگرفتگی معابر و مسیل ها و اختلال در تردد دور از انتظار نیست.
وی اضافه کرد: دمای شبانگاهی هوای همدان تا چند روز آینده افزایش و دمای روزانه با وجود بارش ها کاهش می یابد. 
حکیمی ادامه داد: کمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته به سه درجه سانتیگراد زیر صفر رسید و بیشینه دمای این شهر 11 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است. 
وی اضافه کرد: همچنین نهاوند با 13 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کبودرآهنگ با چهار درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته گزارش شد. 
به گفته وی بیشترین سرعت وزش باد در 24 ساعت گذشته در ملایر با 61 کیلومتر بر ساعت ثبت شد و در همدان به 25 کیلومتر بر ساعت رسید. 
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است، این استان زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد. 

منبع:  www.irna.ir