رئيس مركز آموزش فني وحرفه‌اي شماره 3 شهيد رجايي ملاير از فعالیت 33 آموزشگاه آزاد زیر نظر فنی‌وحرفه‌ای در ملایر خبر داد.

 

احسان فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر ضمن ارائه آمار عملکرد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای  اظهار کرد: مهمترین اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در کشور است.

 وی افزود: با توجه به روند صعودی و رشد تکنولوژی و تغییرات شرایط زندگی با توجه به نیاز کشور، لزوم ایجاد شغل‌های جدید مورد نیاز بازار کار و جامعه است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 3 شهید رجایی ملایر به اهمیت جایگاه بخش خصوصی در ایجاد اشتغال با توجه به محدودیت جذب نیرو به بدنه دولت و مقایسه اشتغال دولتی در چند کشور به لزوم  حمایت جدی دولت از ظرفیت‌های بخش خصوصی در ایجاد اشتغال بهینه تاکید کرد.

 وی با اشاره به نقش پررنگ بخش خصوصی( آموزشگاه‌های آزاد) در این راستا گفت: در حال حاضر 33 واحد آموزشگاه آزاد در رشته‌های مختلف زیر نظر فنی و حرفه‌ای ملایر در این شهرستان فعالیت دارند.

فراهانی تصریح کرد: هر رشته‌ای که نیاز بازار باشد در آموزشگاه‌های هنری شهرستان وجود دارد که این خود نشان از پویایی و فعالیت خوب آموزشگاه‌ها برای تولید اشتغال و ترویج کار هنری است. 

 وی افزود: در راستای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌ عنوان بسترساز ایجاد اشتغال پایدار، اولین آموزشگاه فنی وحرفه‌ای آزاد در رشته طلا و جواهرسازی  در ملایر با سرمایه‌گذاری بالغ بر 400 میلیون ریال از محل آورده  شخص موسس و تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با ظرفیت آموزشی 200 نفر دوره در سال با عنوان عنوان آموزشگاه «گوهرنشان» افتتاح شده است.

منبع:  www.hamedan.farsnews.com