فرماندار ملایر گفت: شوراها می‌توانند مردم را تشویق و ترغیب به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها کنند.

 

به گزارش  خبرگزاری فارس از ملایر، عبدالعظیم رضایی بعد از ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی روستای پیهان ملایر اظهار کرد: شوراهای روستا می‌توانند با آینده‌نگری و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت در راستای آسایش و امنیت مردم روستاها گام‌های مؤثری بردارند.

وی با اشاره به روستاهایی که فاقد شورا هستند، تصریح کرد: شورا که نهادی برآمده از متن مردم است می‌تواند نقیصه‌ جبران‌ناپذیری برای روستاهای فاقد شورا باشد.

فرماندار شهرستان ملایر افزود: اعضای شوراها می‌توانند با حضور و تعاملات مناسب با دستگاه‌های اجرایی شهرستان، پیگیر مطالبات به‌ حق مردم در روستا باشند.

وی به اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به روستاها اشاره کرد و گفت: تسهیلاتی که در دولت تدبیر و امید به بحث اشتغال در روستاها داده می‌شود، بی‌سابقه است و شوراها می‌توانند مردم را تشویق و ترغیب به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها کنند.

رضایی تصریح کرد: باید در شهرها و روستاها به دنبال کارهای زیربنایی بود و یکی از راه‌هایی که می‌توان به این مهم دست‌ یافت، تشکیل تعاونی‌هاست.

به گزارش فارس؛ در پایان اعضای شورای روستای پیهان به فعالیت‌هایی که در روستا دارند و برنامه‌های آتی در روستا اشاره و خواستار کمک به رفع مسائل و مشکلات موجود در سطح روستا شدند.

منبع:  www.hamedan.farsnews.com