تسهيلاتي که در دولت تدبير و اميد به بحث اشتغال در روستاها داده مي‌شود بي‌سابقه است و شوراها مي‌توانند مردم را تشويق و ترغيب به اجراي طرح‌هاي اشتغال‌زايي در روستاها نمايند.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري، روز چهارشنبه، عبدالعظيم رضايي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير در ديدار با اعضاي شوراي اسلامي روستاي پيهان (از توابع بخش زند شهرستان ملاير) اظهار داشت: شوراها مي‌توانند با آينده‌نگري و برنامه‌ريزي‌هاي بلندمدت در جهت آسايش و امنيت مردم روستاها گام‌هاي مؤثري بردارند.

وي با اشاره به روستاهايي که شورا ندارند بيان داشت: نبود شورا که برآمده از متن مردم است در روستا مي‌تواند نقيصه‌اي جبران‌ناپذيري براي روستاها باشد.

وي ادامه داد: اعضاي شوراها مي‌توانند با حضور و تعاملات مناسب با دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان پيگير مطالبات به‌حق مردم در روستا باشند.

رضايي به اعطاي تسهيلات اشتغال‌زايي به روستاها اشاره و بيان داشت: تسهيلاتي که در دولت تدبير و اميد به بحث اشتغال در روستاها داده مي‌شود بي‌سابقه است و شوراها مي‌توانند مردم را تشويق و ترغيب به اجراي طرح‌هاي اشتغال‌زايي در روستاها نمايند.

رضايي اظهار داشت: بايد در شهرها و روستاها به دنبال کارهاي زيربنايي بود و يکي از راه‌هايي که مي‌توان به اين مهم دست‌يافت تشکيل تعاوني‌ها است.

**در پايان اعضاي شوراي روستاي پيهان به فعاليت‌هايي که در روستا دارند و برنامه‌هاي آتي در روستا اشاره و خواستار کمک به رفع مسائل و مشکلات موجود در سطح روستا شدند.   

منبع:  www.malayer-hm.ir