فرماندار ويژه شهرستان ملاير: در دولت تدبير و اميد اهميت بسيار ويژه‌اي به بحث بهداشت و سلامت مردم در جامعه داده‌شده و يکي از مواردي که اين سلامت را تهديد مي‌کند شيوه‌هاي ناکارآمد فعلي دفع پسماندها است.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري، صبح روز چهارشنبه، عبدالعظيم رضايي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير در جلسه کارگروه مديريت پسماند اظهار داشت: توجه به مديريت صحيح و استفاده از روش‌هاي علمي و نوين از موارد زيربنايي و اولويت‌دار در هر منطقه‌اي است.

وي با اشاره به مشکلات دفع پسماند به روش موجود بيان داشت: روش‌هاي سنتي دفع پسماند ديگر جوابگوي مناطق شهري و حتي روستاها نيست.

وي عنوان کرد: در دولت تدبير و اميد اهميت بسيار ويژه‌اي به بحث بهداشت و سلامت مردم در جامعه داده‌شده و يکي از مواردي که اين سلامت را تهديد مي‌کند شيوه‌هاي ناکارآمد فعلي دفع پسماندها است.

رضايي تصريح کرد: اگر اين شيوه دفع پسماندها درست مديريت نشود و اگر نتوانيم از روش‌هاي به‌روز و کارآمد استفاده نماييم قطعاً در آينده‌اي نزديک با مشکلات زيست‌محيطي بيشتري روبه‌رو خواهيم شد.

وي به مصوبات کارگروه مديريت پسماند استان اشاره و بيان داشت: قرار بر اين است که در استان همدان پسماندها به شيوه‌هاي مدرن دفع شوند و دو مرکز ايجاد شود که شهرستان ملاير به‌عنوان دومين شهرستان بزرگ استان اين مسئوليت را در جنوب استان پذيرفته است.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه سرمايه‌گذار بخش خصوصي قبول نموده در اين عرصه وارد شود بايد اين کار براي وي توجيه اقتصادي نيز داشته باشد، لذا لازم است تا حجم پسماندها قابل‌قبول و توجيه‌پذير باشد.

رضايي خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشاور اجراي طرح در حال ارزيابي براي جانمايي است که اين مکان بايد مورد تأييد تمامي دستگاه‌هاي متولي امر باشد و کمترين مشکلات را به همراه داشته باشد.

وي تأکيد کرد: با توجه به اينکه اين طرح قرا است در نقطه‌اي باشد که شهرستان‌هاي هم‌جوار نيز دسترسي لازم را داشته باشند بايد تمامي موارد در بهترين حالت در نظر گرفته شود.

رضايي بابيان اين‌که اين اجراي اين طرح از دغدغه‌ها و اولويت‌هاي اصلي شهرستان است تأکيد کرد: دستگاه‌هاي متولي در پاسخ دادن به استعلام‌ها ضمن دقت کافي سرعت لازم را نيز داشته باشند تا هر چه زودتر شاهد اجرايي شدن اين طرح در جنوب استان با محوريت شهرستان ملاير باشيم.

وي در پايان بيان داشت: با اجرايي شدن اين طرح تمامي پسماندهاي شهرستان‌هاي جنوب استان و حتي روستاها را نيز مي‌توان مديريت کرد و براي سال‌هاي آينده دغدغه بهداشتي و زيست‌محيطي در اين زمينه نخواهيم داشت.        

منبع:  www.malayer-hm.ir