همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان پیش بینی کرد: با خروج سامانه بارشی دمای هوای نقاط مختلف این استان از فردا(پنجشنبه) بین چهار تا هشت درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

 

شهرام حکیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آسمان استان تا 24 ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد و از بعد از ظهر جمعه هفته جاری نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و ریزش برف پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: سامانه بارشی دیگری روز جمعه استان همدان را تحت تاثیر قرار می دهد که انتظار می رود این موج از موج قبلی، وضعیت مطلوب تری داشته باشد.
حکیمی ادامه داد: کمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته به چهار درجه سانتیگراد بالای صفر رسید و بیشینه دمای این شهر 14 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است. 
وی اضافه کرد: همچنین نهاوند با 17 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و رزن با سه درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته گزارش شد. 
به گفته وی بیشترین سرعت وزش باد در 24 ساعت گذشته در ملایر با 80 کیلومتر بر ساعت ثبت شد و در همدان به 57 کیلومتر بر ساعت رسید.
حکیمی افزود: بارش های 24 ساعت گذشته در همدان 14میلی متر ، گل تپه و رزن 10 میلی متر ، بهار 15 میلی متر ، تویسرکان و فامنین 11 میلی متر ، ملایر و قهاوند 2 میلی متر ، اسدآباد 18 میلی متر ، نهاوند هفت و کبودرآهنگ 6 میلی متر گزارش شده است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است، این استان زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد. 

منبع: www.irna.ir