همدان- ایرنا- امام جمعه ملایر گفت: عده ای در داخل و خارج از کشور با مرز گذاشتن در فضای مجازی و نوشتن مقاله، می خواهند روحیه مقاومت، استقامت و شهادت طلبی ملت ایران را بشکنند.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز سه شنبه در یادواره 20 شهید محله 10 متری شهید طاهرنیا ملایر افزود: ملت ایران به برکت همین مقاومت و مرگ بر آمریکا گفتن، دشمنان خود را مجبور به عقب نشینی می کند.
وی با بیان اینکه آمریکا امروز حتی در کشورهای قدرتمندی همچون ژاپن پایگاه نظامی دارد، اظهار کرد: به واسطه استقامت ملت ایران و به برکت خون شهدا، یک وجب از خاک کشورمان را به آمریکا ندادیم و این قدرت انقلاب اسلامی ایران است.
وی با تاکید بر اینکه عده ای به دنبال حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند، ادامه داد: ما نمی خواهیم در مسیر مغضوبان و ظالین که آمریکا نمونه بارز آن است، باشیم.
حجت الاسلام برقراری بیان کرد: تاریخ نشان داده کسانی که با پیامبر اکرم(ص) مخالفت کردند، سر سفره ابوسفیان نشستند، امروز نیز کسانی که با نظام اسلامی، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب مخالفت می کنند، سر سفره عقب ماندگان تاریخ می نشینند.
وی با بیان اینکه شهدا چون خالصانه در عرصه جنگ و جهاد حضور پیدا کردند، انقلاب به پیروزی رسید، افزود: شهدا در حقیقت از این خون دادن خود هیچ مزد و پاداشی را از مردم طلب نکردند، چراکه اینها تربیت یافتگان مکتب قرآن و اهل بیت(ع) هستند.
امام جمعه ملایر گفت: یادواره شهدا برای این است که نگذاریم تبلیغات دشمن بر استقامت و وحدت ملت ایران اثر بگذارد و این مسیر را که با افتخار آمده ایم، با قدرت ادامه دهیم.
حجت الاسلام برقراری فلسفه برگزاری یادواره شهدا را گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران و مجاهدات فی سبیل الله و ادامه دادن راه آنها با همین روحیه انقلابی دانست و افزود: در طول تاریخ بشریت پس از قیام امام حسین(ع)، انقلاب اسلامی ایران در نوع خود بی نظیر است و باید با برگزاری یادواره های شهدا این روحیه مقاومت و استقامت را در خود تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه ایران امروز به واسطه همین روحیه جهاد و شهادت طلبی جزیره امنی در منطقه خاورمیانه است، اظهار کرد: ملت ایران به برکت نظام اسلامی مقابل تمامی دشمنان خود همچون آمریکا ایستاده و در جهان صاحب قدرت و محبوبیت است.
وی یادآور شد: این نظام اسلامی برآمده از متن مردم و خون شهدا است و امروز قدرت، عزت و دستاوردهای ایران را می بیند و به هیچ قیمتی آنها را از دست نخواهد داد.
حجت الاسلام برقراری حضور تماشایی و میلیونی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن را حاصل همین نظام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: ملت ایران بار دیگر نشان دادند که به انقلاب، امام راحل و رهبر معظم انقلاب وفادار هستند و از نظام و انقلاب اسلامی حمایت می کنند.
ملایر در 75 کیلومتری جنوب شهر همدان واقع شده و یکهزار و 100 شهید والا مقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

منبع:  www.irna.ir