کاشان، یکی از شهرهای بسیار زیبای ایران است که یک بار از دیدن آن سیر نخواهید شد. اگر می‌خواهید رقص سنتی رنگها را ببینید، بهارِ کاشان را از دست ندهید. در این نوشته قصد داریم شما را با مراسم گلاب‌گیری در کاشان آشنا کنیم.


پای بهار که به کاشان می‌رسد، شهر پر می‌شود از بوی گل سرخ محمدی. در کوچه و پس کوچه‌های این شهر که راه می‌روید، از بوی دل‌انگیز گل‌ها مست می‌شوید. از بالا که به کاشان و روستاهای اطرافش نگاه می‌کنید، کاشان را مانند پارچه‌ای سبز با گل‌های صورتی می بینید. علاوه بر شهر کاشان، در اکثر مناطق این شهر کویری مانند قمصر، نیاسر، ون، وادقان و روستای سده مراسم گلاب‌گیری برگزار می‌شود. بهار که به نیمه می‌رسد، مردم کاشان اسباب و ابزار گلاب‌گیری را می‌آورند تا یکی از سنتی‌ترین و شیرین‌ترین آیین خود را برگزار کنند. برای دیدن مراسم گلاب‌گیری در کاشان، حدوا 1 ماه (از اواسط اردیبهشت ماه تا اواسط خرداد ماه) فرصت دارید که به این شهر تاریخی سفر کنید. 
مراسم گلاب‌گیری چگونه برگزار می‌شود؟
کاشان، به علت آب‌و‌هوای گرمش، مکان مناسبی برای رشد گل‌های محمدی است. مردم کاشان و حوالی آن برای گلاب گرفتن باید صبح زود از خواب بیدار شوند. آنها به باغ‌های گل رفته و مشغول چیدن برگ گل‌های محمدی می‌شوند. هر کسی بخواهد می‌تواند گل‌های باغش را بچیند و آن را بفروشد و بعضی‌ها هم به باغ دیگران می روند و در ازای کندن گل‌های درختان، پول دریافت می‌کنند.
 
دیگ، پارچ، قرابه، نی و شیشه از جمله تجهیزاتی هستند که برای گلاب‌گیری استفاده می‌شوند. روش کار به این صورت است که یک کیلو گلبرگ گل سرخ را با یک لیتر آب در دیگ مسی می‌ریزند، بعد دیگ را روی هیزم می‌گذارند و درپوش دیگ را روی آن قرار می‌دهند. یکی از اصول گلاب‌گیری این است که نباید بین دیگ و درپوش هیچ بخاری نشت کند؛ به همین دلیل با به‌کار‌گیری واشر بین دیگ و درش، جلوی بیرون آمدن بخار را می‌گیرند. روی در دیگ سوراخی وجود دارد که به لوله‌های استیل و آلومینیومی متصل است. بخارهای گل محمدی وارد این لوله‌ها می‌شوند. سر دیگر لوله‌ها به پارچ مسی متصل است. در پارچ مسی آب سرد ریخته می‌شود. بخارهایی که از تقطیر به وجود می آیند، وارد پارچ مسی می‌شوند. آب سرد موجب می‌شود که حرارت بخارها کاهش پیدا کند. در نتیجه سرد شدن بخارها، گلابی خوش‌عطر و ناب حاصل می‌شود.
برای تهیه گلاب مرغوب باید 5 تا 7 ساعت کار کرد و زحمت کشید. بعد از ساعت‌ها صبر و تلاش، عصاره گل محمدی یا همان «گلاب» به دست می‌آید. گلاب کاشان شهرت جهانی دارد و عطر و طعم خوب آن، لذت خوردنش را چندین برابر می‌کند. 
گلابی که در انتهای مراسم گلاب‌گیری در کاشان به دست می‌آید، برای فروش به بازار برده می‌شود.
اگر دوست دارید از نزدیک شاهد مراسم گلاب‌گیری باشید، در نیمه دوم اردیبهشت ماه به کاشان سفر کنید. ممنونیم که در این نوشته همراه ما بودید. با دیگر مطالب همراه ما باشید.