هر جامعه‌اي که مسير رشد و شکوفايي را طي است از راه کسب علم و معرفت بوده که خاستگاه آن، آموزش‌وپرورش و معلمان عزيز است.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري، ظهر دوشنبه، عبدالعظيم رضايي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير در اين مراسم که احمدي مقيم، معاون متوسطه مدير کل آموزش‌وپرورش استان همدان، برخي مديران دستگاه‌هاي شهرستان و فرهنگيان حضور داشتند، به‌پيش بيني و درايت مقام معظم رهبري اشاره و اظهار داشت: حضور مردم در يوم‌الله 22 بهمن بسيار گسترده و تماشايي بود به گونه اي که در روزهاي بعد از انقلاب تاکنون بي‌سابقه بوده و اين نشان دهنده وحدت و همدلي است که در بين مسئولين و آحاد مختلف مردم وجود دارد.

وي بابيان اينکه اين حضور باشکوه و خيره‌کننده مردم عزيز ايران و به‌ويژه مردم شهرستان ملاير پيام‌هاي بسيار مهمي داشت افزود: مردم در همه صحنه‌هاي بعد از انقلاب حضور مستمر و گسترده اي داشته‌اند و اين وظيفه دولت و حاکميت را براي برطرف نمودن مشکلات پيش رو و موجود دوچندان مي‌کند.

رضايي تصريح کرد: يکي از حوزه‌هاي بسيار مهم و حياتي در کشور آموز و پرورش است که بافکر انسانها سروکار دارد و راهنما و هدايت‌گر انسان‌ها است به همين دليل است که همه معلمان اين احساس رادارند که معلمي شغل انبياء است.

وي خاطرنشان کرد: از مهم‌ترين باقيات و صالحاتي که هر فرد مي‌تواند از خود به‌جاي بگذارد اين است که بتواند يک جامعه را درراه علم، پيشرفت و توسعه هدايت نمايد.

وي اظهار داشت: عشق و علاقه معلمان براي کار به اثرگذار بودن آن‌ها در دانش آموزان و مخاطبانشان است به‌خصوص در اين نظام مقدس که بتوانند در تربيت نسل‌هاي آينده‌ساز اين نظام مثمر ثمر باشند.

رضايي تصريح داشت: شهرستان ملاير در حوزه‌هاي مختلف ظرفيت‌هاي ويژه‌اي دارد که يکي از اين ظرفيت‌ها، خانواده بزرگ آموزش‌وپرورش است و فرهنگيان است پس  نقش مدير اين نهاد اثرگذار براي هدايت درست بسيار مهم است.

وي به نقش معلمان در جامعه اشاره و بيان داشت: شايد به‌درستي نتوانسته‌ايم اين نقش را در جامعه همچون کشورهاي پيشرفته برجسته‌نماييم ولي قطعاً همه مردم قدردان زحمات شبانه‌روزي معلمان عزيز هستند.

وي ادامه داد: بايد همه تلاش کنيم تا اين نقيصه برطرف و جبران شود و با اتحاد و همدلي کمک کنيم تا آموزش‌وپرورش به‌عنوان اولويت اصلي در کشور تبديل شود و دولت، مسئولين و همه قوا دست در دست هم بدهند تا بتوانيم جايگاه معلمان را ارتقاء ببخشيم.

وي تصريح کرد: هر جامعه‌اي که مسير رشد و شکوفايي را طي کرده از راه کسب علم بوده و خاستگاه اين علم نيز آموزش‌وپرورش و معلمان هستند.

وي با اشاره به نقش پرورشي در جامعه افزود: معلمان بايد بيشتر از نقش آموزشي به مسائل پرورشي بپردازند و براي اعتقادات پاک دانش آموزان تأکيد و وقت بيشتري بگذارند.

رضايي عنوان کرد: شهرستان ملاير شهرستان فرهنگي است که آموزش‌وپرورش آن در سطح استان و در مواردي در سطح کشور داراي جايگاه والايي است که بايد کمک نماييم تا اين جايگاه ارتقاء يابد.

وي به عمر کوتاه خدمت مديران اشاره و بيان داشت: بايد توجه نماييم تا تغييرات مديران دستگاه‌ها باعث بهبود وضعيت و پيشرفت گردد و فلسفه تغيير و جابجايي مديران نيز همين مسئله مي‌باشد.

رضايي بابيان اينکه طرح کرامت در شهرستان ملاير در حال اجراست افزود: در حوزه کمک به کاهش آسيب‌هاي اجتماعي آموزش‌وپرورش ملاير کارهاي خوبي را انجام داده که بايد اين فرايند باکيفيت و سرعت بيشتري ادامه داشته باشد.

وي خطاب به مدير جديد آموزش‌وپرورش افزود: بايد هدف‌گذاري کوتاه‌مدت و بلندمدت داشته باشيد و بدانيد که وضعيت موجود چيست و در سال‌هاي آتي به کجا و به چه هدفي مي‌خواهيد برسيد و بر آن اساس حرکت نماييد.

فرماندار ويژه ملاير بيان داشت: بايد تمام تلاشمان اين باشد که شوق و اميدواري را در نسل نوجوان و جوان زنده نگه‌داريم و اين از وظايف مهم و تأثيرگذار معلمان عزيز در سطح جامعه است و نبايد هرگز به فراموشي سپرده شود.

**در پايان با اهداء لوح سپاس از خدمات کاوه برخورداري تقدير و هادي سلگي به‌عنوان معاون سازمان و مدير آموزش‌وپرورش ملاير منصوب گرديد.  

منبع:  www.malayer-hm.ir