همدان - ایرنا - رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر برخورد خودروی سواری با 2 خودروی دیگر در جاده ملایر - بروجرد حدفاصل سامن به روستای یونس، مادر باردار به همراه یک مرد جان باختند.

 

سرهنگ رضا عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خودرویی روز گذشته از جاده یک طرفه در حال تردد بود که با ورود به جاده دو طرفه به یکباره از سیستم ترمز استفاده کرده و با چرخش خودرو و ورود به مسیر مقابل با 2 خودروی دیگر برخورد می کند.
وی بیان کرد: در این سانحه مادر باردار به همراه فرزند هشت ماهه اش جان باختند و از خودرهای که از مسیر پیش رو تردد می کردند نیز یک تن جان باخت.
وی عامل اصلی این سانحه را نبود علائم ایمنی و هشداری توسط راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: با وجود بهره برداری از این طرح ولی هیچگونه تابلوی هشداری نصب نشده است.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: باید هنگام ورود از جاده دو خطه به یک خطه و بلعکس ، تابلوهایی هشداری از یک تا نیم کیلومتری نصب شود تا راننده پیش از رسیدن به محور یک یا دو خطه از وضعیت مسیر پیش رو مطلع شود.
وی تصریح کرد: اداره راه و شهر سازی بدون حضور و تایید عوامل پلیس راه اقدام به بهره برداری از یک مسیر حدود 6 کیلومتری ناایمن کرده است.
مرحله نخست طرح چهار خطه سامن ـ بروجرد حدفاصل شهر سامن تا روستای یونس به طول 6 کیلومتر امسال بهره‌ برداری است.

منبع:  www.irna.ir