معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت: مردم اين شهرستان در امر وقف و کارهاي خير و نيک پيشتاز هستند و اين روند ملاير را در بسياري از شاخص ها ارتقاء داده است.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري، به نقل از ايرنا، عبدالعظيم رضايي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير،  در آيين افتتاح از دانشکده خيرساز علوم انساني و معارف قرآني ملاير که با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شد، اظهار کرد: بايد روند نيکوکاري و امر معنوي وقف را بايد در سطح شهرستان توسعه دهيم.
وي افزود: احداث دانشکده علوم انساني و معارف قرآني گامي ارزنده از سوي برادران سعيدي پور خيران ملايري است که اميدواريم کار نيک آنها در امر توسعه فضاهاي آموزشي ادامه داشته باشد.
رضايي با اشاره به ظرفيت بالاي ملاير در عرصه هاي گوناگون، بيان کرد: سفر يک روزه وزير علوم، تحقيقات و فناوري و استاندار همدان به ملاير روز بسيار خوبي را براي اين شهرستان رقم زد و رهاورد خوبي در حوزه هاي فرهنگي، علمي و اقتصادي داشت.
وي خواستار حضور بيشتر خيران و نيکوکاران در عرصه هاي مختلف اين شهرستان شد و تاکيد کرد: بايد در سايه همدلي، وفاق و وحدت براي حل مشکلات مردم و شهرستان هم انديشي و تلاش کنيم.
امام جمعه ملاير نيز در اين آيين گفت: قرآن براي خيران بنا و روشي قرار داده که هرکسي در اين راه وارد شود، مي تواند موفق شود.
حجت الاسلام محمدباقر برقراري با بيان اينکه خيران هر اندازه انفاق کنند، خداوند جايگزين آن را در دنيا و آخرت مي دهد، افزود: برادران سعيدپور با اين اقدام خير و نيک، خود را در جايگاه عالمان و بزرگان قرار دادند و با آسان سازي امر آموزش و تحصيل دانشجويان، بهترين راه را انتخاب کردند.
وي اقدام خير برادران سعيدي پور و ساير خيران را معامله با خدا دانست و بيان کرد: بزرگان و عالمان ما نگاه بلندي به طالبان علم و دانش داشتند و در اين راستا هر فردي آموزشي مي بيند، برکات آن را نصيب برادران سعيدپور مي کند.
نماينده مردم ملاير در مجلس دهم نيز با تقدير از خيران ملايري برادران سعيدپور و نوروزي نماينده سابق ملاير به عنوان يکي از پايه گذاران دانشگاه ملي ملاير، گفت: اقدام اثرگذار و ماندگار خيران در اين دانشگاه زمينه هاي رشد و توسعه را براي ملاير هموار کرده است.
محمد کاظمي وفاداري ملت ايران را در تثبيت و استمرار انقلاب مثال زدني دانست و اظهار کرد: امروز پس از گذشت 39 سال از عمر انقلاب اسلامي، ملت ايران همگام و همراه خدمتگزاران و دلسوزان نظام و انقلاب است.
وي ادامه داد: به برکت پيروزي انقلاب امروز در تمامي شاخص ها حدود يک هزار و 500 درصد رشد داشته ايم و رشد تعداد دانشجويان از 700 هزار تن در قبل از انقلاب به بيش از چهار ميليون در حال حاضر گواه اين رشد است.
ديگر نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين آيين، سفر وزير علوم، تحقيقات و فناوري به شهرستان ملاير و حضور در 2 دانشگاه آزاد و ملي را پر خير و برکت و نويدبخش دانست.
حجت الاسلام احد آزاديخواه ابراز کرد: با اقدام نيک برادران سعيدپور امروز شاهد تحصيل شمار زيادي از دانشجويان در دانشگاه ملاير هستيم.
وي گفت: علاوه بر اين با بهره برداري از دانشکده علوم پزشکي و پيراپزشکي ملاير که در سفر وزير بهداشت به ملاير محقق شد، از ترم بهمن امسال زمينه پذيرش دانشجو در 2 رشته کارشناسي اتاق عمل و پرستاري مهيا شد.
وي با بيان اينکه خيران در زندگي خود نام نيکي بر جاي مي گذارند، افزود: نياز است با وحدت و همدلي دست در دست يکديگر قرار دهيم و اين امر خير و نيک را در شهرستان تقويت کنيم.
وي همچنين انقلاب را زائيده وحدت دانست و بيان کرد: وحدت آبستن توسعه و پيشرفت است و به دور از هرگونه نگاه سياسي و حزبي، بايد براي توسعه شهرستان و کشور تلاش کنيم.
سرپرست دانشگاه ملاير نيز در اين آيين بيان کرد: برادران خير سعيدپور راهي را به ما نشان دادند که بدانيم راه براي انجام کار خير و نيک در هر مسيري باز است.
منوچهر بابايي پور خواستار ورود برادران سعيدپور براي شروع طرح هاي ديگر در دانشگاه ملاير و بهره مندي بيشتر دانشجويان از اقدام نيک آنان شد.
به گزارش ايرنا، روز پنجشنبه با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري دانشکده خيرساز علوم انساني و معارف قرآني دانشگاه ملاير در زميني به مساحت 2 هزارو 500 مترمربع با ظرفيت کنوني 700 دانشجو در 14 رشته تحصيلي و اعتباري افزون بر 75 ميليارد ريال افتتاح شد که 50 ميليارد ريال از اين مبلغ توسط برادران خير سعيدپور هزينه شد.
در پايان آيين بهره برداري از دانشکده خيرساز علوم انساني و معارف قرآني دانشگاه ملاير از برادران خير سعيدي پور تجليل شد.

منبع:  www.malayer-hm.ir