بازارهای شناور در بانکوک
بازار رفتن بسیار لذت بخش است. چند ساعتی می‌چرخید و کلی خرید هم می‌کنید. حالا فکر کنید اگر با قایق بروید بازار، چه لذتی خواهد داشت. در این نوشته قرار است با قایق به بازار برویم! بازارهای شناور در بانکوک موضوع این نوشته است. از شما می خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید.


بازارهای شناور در بانکوک
بانکوک، پایتخت کشور تایلند است. این شهر، یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای جذب توریست‌ها است.
در 80 کیلومتری شهر بانکوک، کانال بانکوک قرار دارد. این کانال آب در سال ۱۸۶۸ به دستور پادشاه رامای چهارم برای سهولت در سفرهای آبی بین شهری ساخته شده است. اینجا همان محل برگزاری بازارهای شناور بانکوک است!
اگر به بانکوک سفر کنید و به بازارهای شناور نروید، بدانید که سفر شما ناقص است! وقتی به تایلند سفر می‌کنید و به پایتخش می‌روید، حتما زمانی را برای گشت‌و‌گذار در بازار شناور بانکوک کنار بگذارید. بازارهای شناور تایلند یکی از دیدنی‌ترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های دنیا است. مردمان بانکوک از طریق این بازارهای زیبا کسب درآمد می‌کنند و این بازارها سبک زندگی این افراد را نشان می‌دهد. قایق‌های کوچک مانند مغازه‌های داخل بازار هستند و داخلشان اجناس جالبی پیدا می‌شود.
 
میوه‌های رنگارنگ، غذاهای محلی خوشمزه، آب‌میوه‌های طبیعی، انواع کلا‌ه‌های حصیری، سوپ رشته و... داخل قایق‌های بازار است و فروخته می‌شود.
داخل بازار می‌توانید در رستوران‌های تایلندی شناور در آب غذا بخورید. بعضی‌ها با مواد تازه جلوی چشمان شما غذای دلخواهتان را درست می‌کنند و آن را برای شما سرو می‌کنند.
اگر دوست دارید چرخ زدن در بازارهای شناور بانکوک را تجربه کنید، باید سحرخیز باشید. این بازارها از اوایل صبح شروع به کار می‌کنند و قبل از اینکه آفتاب به میانه آسمان برسد جمع می‌شود. اگر 4 صبح بیدار شوید، می توانید از تازه ترین میوه‌ها و خوراکی‌ها خرید کنید. اوج فعالیت بازارهای شناور بانکوک از ساعت 6 صبح تا 11 صبح است.

 
شما می توانید برای رفتن به بازار، قایق کرایه کنید. بعضی از اهالی بانکوک کنار اسکله هستند و می‌توانند شما را به بازار برسانند. از وقتی که سوار قایق می‌شوید تا زمانی که به بازار اصلی برسید، مناظر بسیار زیبایی را خواهید دید.
در اینجا فقط غذا و میوه و سبزی و آب‌میوه نخواهید دید؛ بلکه کلاه، شنل، لباس محلی، عروسک‌های سنتی، کیف‌های گلدوزی شده و جاکلیدی نیز در این بازارها یافت می‌شود.
 

از این بازار می‌توانید کلی لذت ببرید و کلی سوغاتی بخرید و با دستانی پر به کشورتان برگردید. یادتان باشد اگر به تایلند رفتید و سوار بر قایق رهسپار بازار شناور بانکوک شدید، مبادا عکس گرفتن یادتان برود که در پایان این روزها، شما می‌مانید و عکس‌هایی زیبا و بازاری که بر روی آب موج‌سواری می‌کند!

 

چکیده مطلب: بازار شناور بانکوک یکی از جذاب ترین بازارهای جهان است. مردم بانکوک برای گذراندن زندگی، محصولات کشاورزی و میوه های درختان خود را در سبدهایی می چینند و داخل قایق می گذراند. قایق ها را به آب می اندازند و آنها را می فروشند.