فرماندار شهرستان ملایر خواستار تلاش براي ثبت برند شهر جهانی انگور برای ملاير شد.

 

به گزارش خبرگزاری از ملایر، عبدالعظیم رضایی ظهر امروز در دیدار با مدیر جهاد کشاورزی ملایر و ادارات زیرمجموعه جهاد کشاورزی شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اظهار کرد: یکی از اقدامات بزرگ و ارزنده امام راحل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس جهاد سازندگی با هدف محرومیت‌زدایی از روستاها بود.

وی افزود: بعد از تاسیس جهاد سازندگی اکثر نیروهای انقلابی و کسانی که شوق خدمت داشتند در این نهاد انقلابی شروع به فعالیت کرده و بسیاری از شهدا و جانبازان در دوران دفاع مقدس و مسئولانی که در حال حاضر در نهادهای مختلف در حال خدمت به مردم هستند از جهاد سازندگی برخاسته‌اند.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به اینکه خدمات جهاد بر هیچ کس پوشیده نیست تصریح کرد: بعدها که وزارت جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی ادغام شد، روحیه جهادی به کل مجموعه تعمیم پیدا کرد و کماکان این وزارتخانه از نهادهایی است که توانسته روحیه جهادی و انقلابی را حفظ کند.

وی گفت: همه ما باید این مهم را قدر بدانیم و بتوانیم این الگوی جهادی را برای جامعه حفظ و توسعه دهیم تا بتوانیم با این روحیه مشکلات پیش روی کشور را برطرف کنیم.

رضایی با اشاره به مشکلات پیش روی دولت افزود: دولت کشور را با انبوه مشکلات اقتصادی تحویل گرفت و با تلاش‌های زیاد توانست بسیاری از مشکلات را رفع کند که امیدواریم در دولت دوازدهم سرعت کار و شتاب  محرومیت‌زدایی و پیشرفت مضاعف شود.

وی با اشاره به اینکه محور اقتصادی شهرستان کشاورزی است بیان داشت: جهاد کشاورزی ماموریت‌های بسیار مهمی را عهده‌دار است کما اینکه چند اداره با ماموریت مهم، زیرمجموعه جهاد کشاورزی هستند.  

فرماندار ملایر با بیان اینکه شهرستان ملایر دارای پتانسیل‌ بسیار زیاد و استعدادهای فراوانی است، اظهار کرد: هرچند در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در استان اول هستیم، اما این راضی‌کننده نیست و باید تلاش خود را بیشتر کنیم.

وی افزود: با وجود کمبود منابع آب‌های زیرزمینی باید مدیریت درستی در بحث آب کشاورزی اعمال شود که با توسعه کشت‌های ‌کم‌آب‌بر و گلخانه‌ای با توجه به ظرفیت بالای شهرستان  می‌توانیم وضعیت کشاورزی را بیش از گذشته توسعه دهیم.

رضایی بیان داشت: باید با مدیریت درست و پیگیری‌، اعتبارات را هر چند کم، محقق کنیم و امیدواریم در سال جدید با توجه به ظرفیت‌های بالای شهرستان این کمبود اعتبارات جبران شود.

وی افزود: همچنان که مبل و منبت ملایر ثبت ملی شد، ثبت برند شهر جهانی انگور برای شهرستان را هم باید پیگیری کنیم و این مهم جزء اهدافمان باشد تا به نتیجه برسیم.

 

منبع: http://hamedan.farsnews.com/