معاون امور عمرانی و برنامه‌ریزی شهرستان ملایر گفت: ملایر صاحب خانه مبل و منبت می‌شود.

 

محمد حامدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار در ملایر با اشاره به اینکه در سفر معاون رئیس جمهوری و ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور در اردیبهشت ماه سال جاری شهر ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت ثبت شد، اظهار کرد: این موفقیت بزرگ برای شهرستان ملایر آینده خوبی را در صنعت مبل و منبت شهرستان به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز در همه جا نام ملایر را با هنر مبل و منبت آن می‌شناسند افزود: ملی شدن شهر ملایر به عنوان شهر مبل و منبت فرصت خوبی برای استفاده از ظرفیت‌های این صنعت در شهرستان است که باید با استفاده از این فرصت ارزشمند زمینه اشتغال جوانان و توسعه اقتصادی بیشتر شهرستان را فراهم کرد.

 معاون امور عمرانی و برنامه‌ریزی شهرستان ملایر با اشاره به نشست مشترک خود با هنرمندان و فعالان صنعت مبل و مسئولان جهاد دانشگاهی استان، تصریح کرد: به دنبال ثبت ملایر به عنوان شهر ملی مبل منبت و توسعه این هنر صنعت اشتغال‌آفرین به عنوان یکی از ارکان توسعه شهرستان این مهم در دستور کار قرار گرفت که تحقق آن نیازمند نگاهی نوین به این صنعت است.

وی ایجاد خانه مبلمان در شهرستان به منظور تاسیس بخش ستادی و برنامه‌ریزی در خصوص توسعه صنعت و خوشه مبل را یکی از اقدامات موثر پیشنهادی توسط اتاق بازرگانی استان با همکاری جهاد دانشگاهی دانست و گفت: فرمانداری ویژه شهرستان ملایر نیز از آن استقبال و حمایت خواهد کرد.

حامدی‌ن‍ژاد ایجاد مراکز تخصصی مبل و منبت و انتشار نشریه تخصصی در این حوزه را از دیگر طرح‌های تاییدی در این نشست برشمرد و خاطرنشان کرد: برای توسعه مبل ملایر ایجاد دانش و منابع علمی لازم است که تصمیمات گرفته شده را عملی کرد.

 

منبع: http://hamedan.farsnews.com/