رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر از آغاز فعالیت مدرسه کشتی ملایر از ابتدای تابستان خبر داد.

 

غلامحسین اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار در ملایر اظهار کرد: ملایر مهد پرورش قهرمانانی چون برادران مصطفی‌جوکار و صادق گودرزی در رشته پرافتخار کشتی است که بارها در میادین جهانی و المپیک پرچم ایران اسلامی را بالا برد‌ه و سرود ملی کشورمان را در دنیا طنین‌انداز کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سال 88 خانه کشتی مصطفی جوکار افتتاح شد اما متاسفانه به دلایل مختلف از جمله بدهی مالی و قرار گرفتن در حاشیه شهر، این خانه تعطیل شد افزود: بعد از پیگیری‌های مسئولان بعد از چهر سال در 13 اسفند ماه سال گذشته مجدد خانه کشتی مصطفی‌جوکار در ملایر بازگشایی شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر با اشاره به اینکه خانه کشتی مصطفی‌جوکار در یکی از مناطق محروم شهر ملایر ساخته شده است، تصریح کرد:  با توجه به استعدادهای خوبی که در بین جوانان مناطق مختلف به ویژه مناطق حاشیه شهر وجود دارد باید امکانات بیشتری برای موفقیت و کشف استعدادها در اختیار آنها قرار گیرد که با این وجود جذب جوانان در این رشته می‌تواند در پیشرفت کشتی شهرستان در آینده موثر باشد.

وی در ادامه از  آغاز فعالیت مدرسه کشتی در ملایر از ابتدای تیرماه سال جاری خبر داد و افزود: علاقمندان به این رشته می‌توانند برای ثبت نام و شرکت در کلاس‌های آموزش تخصصی کشتی در ایام هفته به محل سالن کشتی شهید رضیئی استادیوم تختی مراجعه کنند.

اکبری در ادامه سخنانش تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی تخصصی کشتی زیر نظر قهرمانان المپیک و جهان، مسعود مصطفی‌جوکار و جلال لطیفی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: سالن کشتی شهید رضیئی در استادیوم تختی و سالن کشتی مصطفی جوکار در بلوار 15 خرداد محل تشکیل کلاس‌های تابستانی کشتی در شهرستان ملایر هستند.

 رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر در ادامه به  برگزاری مسابقات شطرنج جام شب‌های رمضان در شهرستان ملایر اشاره کرد و گفت: مسابقات شطرنج به روش سوئیسی در هفت دور در اواخر خردادماه تا اوایل تیرماه سال جاری هر شب بعد از افطار در خانه شطرنج مجموعه ورزشی تختی برگزار خواهد شد که این مسابقات به صورت آنلاین بوده و لحظه به لحظه این مسابقات گزارش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در پایان مسابقات نیز به پنج نفر برتر این مسابقات جوایزی نفیس اهدا خواهد شد، افزود: هیأت شطرنج شهرستان با برگزاری مسابقات هفتگی از ابتدای ماه مبارک رمضان نفرات خود را برای برگزاری مسابقات جام شب‌های رمضان انتخاب کرده است.

اکبری خاطرنشان کرد: امیدواریم شطرنج بازان ملایری بتوانند در مسابقات استانی و کشوری حضوری فعال داشته و با کسب قهرمانی‌ برای این شهرستان موفقیت کسب کنند.

 

منبع: http://hamedan.farsnews.com/