رئيس هيأت شطرنج همدان با اشاره به برگزاري مسابقات شطرنج جام رمضان شهرستان ملایر،‌ گفت: اين مسابقات از 28 خردادماه تا دوم تيرماه در شهرستان ملاير برگزار خواهد شد.

احمد علی‌بابایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار در همدان از برگزاری مسابقات شطرنج جام رمضان شهرستان ملایر خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات از 28 خردادماه آغاز شده و تا دوم تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مسابقات در هفت دور به روش سوئیسی برگزار می‌شود، گفت: علاقمندان و شطرنج‌بازان می‌توانند در این مسابقات حضور داشته باشند؛ مسابقات هر شب از ساعت 21:30 آغاز خواهد شد.

رئیس هیأت شطرنج همدان بیان کرد: مسابقات با فرمت زمانی 60 دقیقه برای هر بازیکن و 10 ثانیه پاداش به ازای انجام هر حرکت برگزار می‌شود و نتایج مسابقات به منظور محاسبه ریتینگ به فیده، ارسال می‌شود.

وی به شرایط لازم برای حضور در این مسابقات اشاره کرد و افزود: مبلغ ورودی مسابقه برای هر نفر 15 هزار تومان است که 70 درصد کل ورودی مسابقات به جوایز تخصیص داده خواهد شد.

علی‌بابایی با بیان اینکه فاطمه مرادی سرداور این مسابقات خواهد بود و تمام شرکت‌کنندگان نیز باید عضو سیستم جامع فدراسیون شطرنج باشند، یادآور شد: به نفرات اول تا پنجم مسابقات جوایز نقدی اهدا می‌شود و به نفرات برتر بانوان، رده‌های سنی زیر 16 سال، زیر 12 سال و زیر 10 سال دختران و پسران نیز جوایز نقدی اهدا می‌شود.

وی با تقدیر از زحمات نیما سوداگر مسوول اسبق کمیته آموزش و مربیان هیأت شطرنج، اظهار کرد: در جلسه هیأت رئیسه شطرنج استان ایرج صباح به عنوان مسوول جدید کمیته آموزش و مربیان هیأت شطرنج همدان برگزیده شد.

 

منبع: http://amedan.farsnews.com