فرماندار ویژه ملایر گفت: كار شورا مردم‌داری ظاهری نیست بلکه باید به دنبال انجام کارهای بزرگی برای مردم باشیم.

 

عبدالعظیم رضایی ظهر امروز در اولین نشست مشترک  اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان با اشاره به برگزاری دو انتخابات پرشور در 29 اردیبهشت ماه اظهار کرد: دو انتخابات سنگین را با حضور حداکثری مردم پشت سر گذاشتیم.

وی با اشاره به برگزاری این فرایند مهم افزود: شاهد برخی کم و کاستی‌ها و استفاده از شیوه‌های نامطلوب در انتخابات بودیم اما باید به رأی مردم احترام بگذاریم تا بتوانیم از این فرصت به وجود آمده برای خدمت به مردم و اهداف بلند انقلاب استفاده کنیم.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به استقبال خوب مردم ملایر در انتخابات شورا و کاندیداتوری حدود 2 هزار نفر در این انتخابات افزود: هر کس با انگیزه‌ای وارد این عرصه می شود و اساساً ارزش همه انسان‌ها به این است که بتوانند تاثیرگذار باشند، باید بتوانیم از این دانش به درستی استفاده کنیم.

وی با اشاره به مخالفت برخی از افراد با تشکیل شوراها، اظهار داشت: یکی از دلایل مخالفت این دست افراد شاید به خاطر ضعف کار شوراها در دوره‌های گذشته بوده که نتوانستند آن اهداف بزرگ و ارزشمندی که برایشان ترسیم شده بود را به خوبی محقق کنند و این یک ضعف بزرگی است که در تجربه کار شورایی و تیمی در کشور داریم.

رضایی با اشاره به اینکه یکی از وظایف وزارت کشور بسترسازی زمینه مشارکت مردم در تصمیم‌گیری برای انتخابات است افزود: از ماه‌های قبل از انتخابات اشاراتی به اهمیت حضور مردم در انتخابات داشته‌ایم و در بحث شوراها تاکید شده که در انتخاب خود دقت کنیم که دستخوش انتخاب قومی و فامیلی و ... نشویم که این بزرگترین ضعف در شوراها بوده است.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به اینکه از الزامات اولیه کار تیمی این است که به نظر جمع احترام گذاشته تا بتوانیم خروجی خوبی را در کارها داشته باشیم تصریح کرد: هر عضوی در شورا نظری دارد که باید بتواند با صحبت کردن نظرش را اعمال کند ولی وقتی همه بحث‌ها تمام و تصمیمی گرفته شد همه باید به این تصمیم احترام بگذارند.

وی با بیان اینکه باید اصلاحات را از خودمان شروع کنیم ادامه داد: در دوره پنجم شوراها هستیم و دیگر زمان سعی و خطا گذشته است، نباید منتظر معجزه و ناجی باشیم که بیاید و کارها را انجام بدهد، باید خودمان برنامه بدهیم و کار کنیم.

رضایی با اشاره به فلسفه تشکیل شوراها گفت: باید خودمحوری در کار شورا نباشد و تصمیمات برخاسته از خرد جمعی بوده و دارای کمترین اشکال باشد.

وی با بیان اینکه کار شورا مردم‌داری ظاهری نیست بلکه باید به دنبال انجام کارهای بزرگی برای مردم باشیم تا همه افراد شهر از آن منتفع شوند افزود: باید برای شهر برنامه بدهیم و با یک بینش عمیق و آینده‌نگری درست کار کنیم تا چهار سال بعد با افتخار بگوییم که به نقطه خوبی رسیده‌ایم.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به وظیفه شهردار بیان داشت: باید اعضای شوراها در انتخاب شهردار واقع‌بین باشند و فردی را انتخاب کنند که تمام‌وقت برای شهر تلاش کند و وقت بگذارد، اگر شهردار خوب عمل نکرد بدین معناست که شورا خوب عمل نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا مردم نسبت به دوره‌های گذشته آگاهانه‌تر انتخاب کردند و انتخاب اعضای مناسب و خوب بود و باید همه کمک کنیم تا به این جایگاه اعتبار و اعتماد ببخشیم.

منبع: فارس