معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار همدان مراتب ثبت میراث ناملموس «گویش نهاوندی» و ۳ میراث ناملموس دیگر را به استاندار همدان ابلاغ کرد.

 

به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در نامه زهرا احمدی‌پور خطاب به محمدناصر نیکبخت استاندار همدان آمده است:

«در اجرای ماده ”۱“ از قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۱۳۸۲ و مواد ”۱۱ و ۱۲“ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث‌فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و مواد ”۲ و ۳“ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۱۳۸۷/۱۱/۶ هیئت محترم وزیران و با رعایت مقررات آیین‌نامه اجرایی مذکور، میراث‌فرهنگی ناملموس با عنوان ”گویش نهاوندی“ به‌شماره ۱۳۸۳ و ”رنگرزی سنتی“ به‌شماره ۱۳۸۴، "فن رفوگری قالی در همدان و بهار" به‌شماره ۱۳۸۵ و "قالی‌بافی جوزان ملایر" به‌شماره ۱۳۸۶ در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ در فهرست آثار ملی میراث‌فرهنگی ناملموس کشور به‌ثبت رسیده است. هر گونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث گردد مورد تأکید است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

منبع:پايگاه اطلاع رساني دولت