امام جمعه ملایر با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ایران اسلامی است گفت: این روز سرآغاز حرکت حماسی ملت ایران برای ریشه‌کنی رژیم طاغوت و پهلوی و استقرار حکومت دینی و اسلامی در کشور ایران بوده و دارای اهمیت ویژه‌ای است.

 

حجت‌الاسلام محمد باقر برقراری صبح امروز در جمع مردم ملایر اظهار داشت: صحیفه نور و بیانات مقام معظم رهبری دو‌ منبع ارزشمند و جامع در راستای شناخت صحیح و واقعی امام راحل است.

وی با بیان اینکه اگر ما بخواهیم به معنای واقعی کلمه از جایگاه ارزشمند امام راحل تجلیل کنیم باید افکار، اندیشه‌ها و آرمان‌های امام را بطور کامل و‌ جامع بشناسیم.

برقراری در ادامه با اشاره به اینکه بهترین منبع برای شناخت  راه و سیره امام خمینی(ره) وصیت نامه ایشان است، گفت: همچنین برای شناخت کامل امام‌ خمینی(ره) باید در مکتب صحیفه نور شاگردی کنیم.

امام جمعه ملایر با بیان اینکه مکتبی که امام‌ خمینی(ره) پایه‌گذاری کرد شاخصه‌ها و آرمان‌هایی دارد گفت: سیاست‌های داخلی و خارجی نظام  و هر آنچه که ما برای شناخت کامل و‌ جامع انقلاب و امام خمینی(ره) نیاز داریم در وصیت نامه ایشان آورده شده است.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم امروز به صورت زنده همه افکار و آرمان‌های امام راحل را دریافت کنیم باید به بیانات و سخنرانی‌‌های اندیشمندانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب در سالگرد امام راحل توجه کنیم.

امام جمعه ملایر با اشاره به اینکه تلاش و پیگیری برای دستیابی به آرمان‌ها و اندیشه‌‌های امام راحل‌ تجلیل واقعی از شان و منزلت ایشان است، گفت: مقام رهبری پیرو واقعی امام راحل است و هر فردی که می‌خواهد خط و راه امام خمینی(ره) را ادامه دهد باید از رهبری تبعیت کند و‌ در غیر این صورت در خط بنیانگذار انقلاب نیست.

برقراری با بیان اینکه اندیشه‌ای امام راحل رمز پایداری استقرار جمهوری اسلامی ایران است گفت: احیاء منش و تفکر و ایده‌های امام خمینی و تبیین این اندیشه و آرمان‌‌ها برای نسل آینده انقلاب از ضروریات است.

  وی با بیان اینکه آنچه که رهبر انقلاب در سالگرد امام راحل بیان می‌کند همان تفکرات انقلاب اسلامی و اندیشه‌ها ‌و آرمان‌‌‌‌های امام راحل است گفت: نسل جدید انقلاب اهداف و انگیزه و شاخص‌های دوران انقلاب را درک نکرده‌اند و لازم است رزومه افکار  و شاخص‌های انقلاب و افکار امام به صورت کامل در وصیت نامه امام خمینی(ره) مطرح شده در اختیار جوانان نسل امروز  قرار گیرد تا دشمن نتواند آنها را منحرف کند.

  وی مهمترین وظیفه دستگاه‌های فرهنگی جامعه را معرفی جامع و‌ کامل اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل به نسل جوان امروز دانست و افزود: متولیان فرهنگ در جامعه در مقابل نسل جوان مسئول هستند و باید یک رزومه کامل و‌ جامع از اهداف، افکار و آرمان‌های امام خمینی(ره) در اختیار نسل امروز قرار دهند.

امام جمعه ملایر با اشاره به تحول عظیم امام راحل در بدو انقلاب و ایجاد حکومتی برگرفته از بطن مردم، قرآن و اسلام اظهار داشت: اگر در شناخت امام راحل به نسل امروز کوتاهی شود هم جفای در حق امام راحل و هم جفای در حق نسل امروز است.

منبع: تسنيم