معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: 70 درصد واجدان شرایط رای در این شهرستان در انتخابات 29 اردیبهشت ماه شرکت کردند.

 

عبدالعظیم رضایی اظهار کرد: از تعداد 210 هزار تن واجد شرایط رای در این شهرستان، بیش از 140 هزار تن در انتخابات مشارکت کردند.
وی با تقدیر از حضور گسترده مردم ملایر در انتخابات افزود: این حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور جای تقدیر دارد و مردم بار دیگر با این حضور برای نظام افتخار آفریدند.
وی مردم را پیروز اصلی انتخابات دانست و بیان کرد: حضور حداکثری و حماسی خود در انتخابات 29 اردیبهشت ماه گامی محکم در راستای اقتدار، عظمت، شکوه و عزت ایران اسلامی و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی در عرصه جهانی بود.
وی همچنین به روند مطلوب و سالم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان اشاره کرد و افزود: طبق شمارش آراء و آمار نهایی و قطعی انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی 71 هزار و 239 رای و حجت الاسلام حسن روحانی 65 هزار و 925 رای را کسب کردند.
رضایی بیان کرد: همچنین سید مصطفی آقا میرسلیم و مصطفی هاشمی طبا به ترتیب موفق شدند تعداد 2 هزار و 285 رای و 808 رای را از مردم شهرستان ملایر کسب کنند.
وی گفت: در 2 انتخابات 29 اردیبهشت ماه تعداد 214 شعبه اخذ در این شهرستان تعیین شد و در مجموع 665 صندوق اخذ رای آرای مردم را جمع آوری کردند.
گفتنی است با توجه به برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای اسلامی شهر ملایر، در مجموع 267 صندوق الکترونیکی در شهر ملایر و 79 صندوق برای انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته شد.
در این شهرستان 210 هزار تن واجد شرایط رای بودند که از این تعداد 6 هزارو 468 تن رای اولی بودند و در مجموع تعداد 140 هزارو 257 تن در انتخابات 29 اردیبهشت ماه شرکت کردند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار شد.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

 

منبع: http://www.irna.ir/