به گزارش خبرگزاری از ملایر، عصر امروز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کارخانه ذوب آهن ملایر بعد از پنج سال تعطیلی بازگشایی شد.

 

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم  با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی مجدد این واحد صنعتی پیگیری‌های  زیادی صورت گرفت اظهار کرد: از اسفندماه سال 94 تلاش ها و پیگیری های زیادی برای حل مشکل شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر انجام شد.

محمد کاظمی تغییر مدیریتی را یکی از اقدامات مهم در این واحد دانست و گفت: پس از پیگیری‌های فراوان تصمیم بر تغییر مدیریت شرکت ذوب آهن گرفتیم که محمد سبحانی یکی از چهره های درخشان و خوشنام در صنعت کشور برای مدیریت انتخاب شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با دریافت نقدینگی و سرمایه در گردش این شرکت، بتوانیم بخش دیگری از مشکلات فولاد این شهرستان را حل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری همدان نیز گفت: 800 واحد و کارخانه تولیدی در استان همدان به تعطیلی رسیده بود که با مدیریت استاندار بسیاری از واحدها مجددا به چرخه  تولید بازگشتند.

رضا قیاسی با بیان اینکه در استان همدان ماهانه 800 تا یک‌هزار شغل ایجاد شده است؛ گفت: در حال حاضر استان همدان از نظر ایجاد اشتغال جزو سه استان برتر کشور و در امار بیکاری جزو سه استان آخر کشور است.

مدیر کارخانه نورد زاگرس ملایر نیز گفت: امروز این واحد تولیدی فعالیت خود را از سر می‌گیرد، ظرف یک و نیم ماه آینده نیز شاهد افتتاح فاز اول واحد فولاد در چشمه علی محمد خواهیم بود و طی 6 ماه آینده به طور کامل همه قسمت‌های فولاد چشمه علی محمد شروع به کار خواهد کرد.

محمد سبحانی با بیان اینکه با بازگشایی این دو واحد بیش از یک‌هزار جوان مشغول کار می‌شوند تصریح کرد: این مهم در توسعه و اشتغال شهرستان نقش بسزایی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حالا حاضر تیم مدیریتی این کارخانه از افراد با تجربه و خوشنام در مباحث مدیریتی کشور هستند افزود: 200 تن مواد اولیه به صورت آزمایشی وارد عرصه تولید شده است.

مدیر کارخانه نورد زاگرس ملایر با بیان اینکه در صورت راه اندازی و شروع به کار ظرفیت تولیدی این واحد روزانه بین 200 تا 300 تن خواهد بود گفت: با این وجود در صورت کار یک شیفت ظرفیت تولیدی ماهانه بین 5 تا 6 هزار تن و در صورت دوشیفته بودن تا 10 هزار تن تولید داریم.

وی با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت‌های موجود در این واحد استفاده لازم را ببریم افزود: با توجه به حساسیت بازار فولاد در حال حاضر تولیدد فولاد در کشور 17 میلیون تن است که طی برنامه باید طی چند سال آینده به 50 هزار تن برسد.

 

منیع: http://khabarfarsi.com/