مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان از افتتاح موزه «همه‌کسی» در روز موزه‌ها گفت: بر اساس اعلام مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث‌ فرهنگی، ۲۸ اردیبهشت بازدید از موزه‌های سراسر کشور رایگان است.

 

علی مالمیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته میراث فرهنگی اظهار کرد: در این هفته تورهای گردشگری پیش‌بینی شده که هم رسانه‌ها و هم تشکل‌ها نیز در قالب همین تورها می‌توانند از جاذبه‌هایی چون قلعه‌جوق بازدید داشته باشند.

وی تصریح کرد: تور گردشگری نیز برای آشناسازی قضات دادگستری برای بازدید از جاذبه‌های میراث فرهنگی پیش‌بینی شد که از دستکندهای ارزانفود، سامن و موزه  لطفعلیان ملایر بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان یادآور شد: در این بازدید که با حضور بیش از 30 نفر از قضات برگزار شد، آنها با آثار تاریخی و ارزشمند به ویژه دستکندها و نحوه حفظ و نگهداری از این آثار از نزدیک آشنا شدند.

وی از برپایی نمایشگاه‌هایی در محوطه‌های میراث فرهنگی چون تپه هگمتانه خبر داد و گفت: در این نمایشگاه‌ها کارهای کاوشی که برای دستکندها و اماکن مختلف انجام شده است، در این نمایشگاه‌ به نمایش گذاشته خواهد شد.

مالمیر با اشاره به ارتباطاتی که به لحاظ فرهنگ‌سازی با مدارس صورت می‌گیرد، گفت: نمایشگاه عکسی در یکی از مدارس پیش‌بینی شده است که اینها تصاویری است که کودکان از اشیایی که رنگ و بوی موزه‌ای می‌تواند در منازل خود داشته باشد، گرفته و به نمایش می‌گذارند تا با موزه و موزه‌داری آشنا شوند.

وی از برگزاری کارگاه‌‌های آموزشی در محوطه‌های تاریخی از جمله تپه هگمتانه خبر داد و بیان کرد: این کارگاه‌ها به منظور آشناسازی دانش‌آموزان با کاوش و باستان‌شناسی و کارگاه‌هایی نیز برای چگونگی مرمت اشیای تاریخی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان به افتتاح موزه همه‌کسی در روز موزه‌ها اشاره کرد و گفت: این موزه به عنوان موزه بخش خصوصی در این روز بهره‌برداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث‌ فرهنگی، 28 اردیبهشت بازدید از موزه‌های سراسر کشور رایگان است.

مالمیر با بیان اینکه عملیات اجرایی هتل امیران به پایان رسیده است، گفت: این هتل پس از انتخابات مورد بهره‌برداری قرار می‌‌گیرد و عملیات اجرایی سایر هتل‌ها نیز پیگیری می‌شود.

 

منبع: http://hamedan.farsnews.com/