شیره انگور

بطور کلی در ایران حدود 100 نوع انگور به عمل می آید که البته از همه این انگورها شیره نمی گیرند. انگورهای درشت، شیرین و کمتر آب خورده در هنگام رشد، برای شیره گرفتن مناسب هستند. در این مطلب ملایرگشت به دنبال کشف بهترین شیره انگور ایران است. انگورهای فخری و گزنه ای در همدان جزو انگورهایی هستند که بصورت عادی کمتر مصرف می شوند و برای تهیه شیره انگور مورد استفاده قرار می گیرند.

 

خواص بهترین شیره ایران، شیره انگور ملایر

از چه انگورهایی شیره می گیرند؟

در ایران بیشتر از این نوع انگورها شیره تهیه می کنند. انگور گاش در استان گیلان، انگور دیو در استان مازندران، انگور فرنگی در استان مرکزی، انگور عسگری در اردبیل و محدوده تبریز و انگورهای گزنه ای و فخری در استان همدان جزو این دسته از درختان انگور هستند.

 

روش تهیه شیره انگور:

دو روش اصلی تهیه شیره انگور بصورت سنتی و صنعتی وجود دارد. روش تهیه بدین صورت است که در ابتدا انگورها را خوب می شویند و سپس آنها را له کی کنند و سپس آب انگورها گرفته می شود. در انتها خاک سفید را به آب انگور اضافه می کنند.

 

شیره انگور ملایر

خاک سفید چیست؟

این نوع خاک را عطاری ها می فروشند و دارای املاح معدنی زیادی است. این نوع خاک مناسب تهیه شیره در روستاهای اطراف ملایر به مقدار زیاد یافت می شود. برای اضافه نمودن این خاک به انگور، ابتدا آن را حرارت داده و یا زیر نور آفتاب قرار می دهند و سپس به آب انگور اضافه می کنند. خاک حرارت ندیده باعث گل آلوده شدن آب انگور می شود. در صورتی که خاک سفید را به آب انگور اضافه نکنند، امکان ترش شدن یا به اصطلاح نجس شدن آب انگور وجود دارد.

آب انگور با خاک سفید مخلوط شده را یک شب باید اینگون بماند و سپس با پارچه های مخصوص، صاف نموده و خاک جدا می شود. پس از این مرحله به مدت 2 ساعت باید آب انگور جوشانده شود. به اعتقاد تولیدکنندگان  شیره سنتی، اگر هنگام جداسازی خاک سفید از انگور، آب انگور در ظرف رویی ریخته وسپس جوشانده شود، شیره انگور سریعتر به عمل می آید و رنگی شفاف و قهوه ای می گیرد.

در صورتی که در ابتدای جداسازی خاک از آب انگور، آن را داخل ظروف مسی بریزید و بجوشانید، زمان به عمل آوری شیره بیشتر می شود و رنگ آن تیره تر و شیره نهایی سفت تر می شود.

 

شیره ملایر و همدان:

شیره انگور ملایر رنگی قهوه ای بسیار روشن است و سفت می باشد اما شیره همدان شیرین تر است و شل و رنگی پررنگ تر دارد.

 شیره دیگر استان ها از جمله اردبیل نسبت به شیره همدان پررنگ تر و شل تر است.

 

شیره انگور ملایر

خواص شیره انگور ملایر:

شیره انگور ملایر بسیار مقوی می باشد و برای بیماران و افرادی که یک دوره درمانی داشته اند و یا عمل جراحی انجام داده اند، بسیار مفید و تقویت کننده قوای جسمانی آنها می باشد. شیره دارای اثرات مفید ادرار آور، مفید معده و رفع فضولات معده و... می باشد.

استفاده از انگور و شیره انگور شما را از امراضی همچون خونریزی معده، سوء هاضمه، ترش کردن، بیماری های جلدی، سنگ مثانه و کلیه محفوظ می دارد.