کیش زیبا

ایران سرزمین زیبایی ها و دیدنیهاست. سرزمینی به قدمت تاریخ و مملو از مکانهای بکر و تازه که بسیاری از این دیدنی ها را مردم سرزمینش ندیده اند. سالیانه افراد زیادی از دور و نزدیک به کیش سفر می کنند اما اکثرشان بیشتر وقتشان را در بازارها سپری می کنند و از انواع جاذبه های تاریخی و طبیعی این جزیره زیبا اطلاعی ندارند. در این مطلب با ملایرگشت همراه باشید تا با دیدنیهای کم نظیری همچون شهر زیرزمینی کاریز و دیگر مکانهای دیدنی کیش بیشتر آشنا شوید.

 

جاذبه های دیدنی کیش که نباید از دست دهید

 کیش را همه می شناسند و نیاز به تعریف و تمجید ندارد اما با یک بار سفر به این جزیره و گشت و گذار در میان ساحل، بازارها، طبیعت و... آن دیگر فکر سفر خارجی از شما دور می شود. پس بدون هیچ حاشیه ای به سراغ معرفی برخی از این جاذبه های زیبا می رویم.

 

کیش-شهر کاریز

شهر شگفت انگیز زیرزمینی کاریز:

شاید بیشتر در فیلم ها و داستان ها، شهرهای زیرزمینی را دیده باشید اما در این نطقه از جهان هستی، این داستان ها به واقعیت رسیده اند. شهری زیرزمینی و شگفت انگیز که تا به حال کشف شده است. شهری با 2500 سال قدمت تاریخی، که در آن زمان دارای قنات های مستحکم بوده و آب شیرین را در اختیار ساکنان خود قرار می داده است. شهر کاریز حدود 10 هزار مترمربع وسعت دارد که برای گردشگران غرفه های صنایع دستی و رستوران ها تعبیه شده است. در این شهر گردشگران با حمام هایی زیبا با صحن 500 متری روبرو می شوند که نمای جالب و زیبایی دارد.

 

کیش-کشتی یونانی

کشتی در گل مانده یونانی:

کشتی یونانی امروزه به نمادی از جزیره کیش در آمده است. نمادی که از سال 1345 هنگامی که کشتی یونانی، جزیره را به سمت یونان ترک می کرد به گل نشست. 80 روز تلاش بی امان برای نجات کشتی به نتیجه نرسید و کشتی یونانی، همچون نماد ساختگی دست بشتر اما در عین حال بصورت طبیعی برای همیشه در این جزیره ماندگار شد. اکثر گردشگران و توریست ها علاقه دارند در هنگامه غروب در کنار این کشتی وقت را سپری نمایند.

 

سواحل کیش

سواحل مرجانی کیش:

سواحل دریاها در همه جای جهان از زیبایی های آن منطقه محسوب می شوند اما سواحل کیش علاوه بر ساحل بودن، ویژگی منحصر به فردی نیز دارد. سواحل مرجانی به رنگ نقره ای که در زیر نور خورشید، درخشندگی خاصی دارند. یکی دیگر از ویژگیهای سواحل کیش، آب زلال خلیج فارس می باشد که زیبایی های درون آب نیز پدیدار است. در آب های خلیج فارس انواع ماهی های بزرگ و کوچک و زینتی قابل مشاهده است.

 

سرگرمی کیش

انواع ورزش ها و تفریحات دریایی:

یکی دیگر از ویژگیهای خاص جزیره کیش، تفریحات آبی آن می باشد. آب های آرام جزیره مستعد انواع ورزش ها و سرگرمی های دریایی می باشد. کافیست دل را به دریا بزنید و لباس غواصی بر تن نمایید و زیبایی های جهان دیگر را که همان زیر دریا و در اعماق آبهای خلیج فارس است را کنکاش نمایید. اگر به دنبال ورزش آبی هستید، پیشنهاد می شود حتما جت اسکی را امتحان نمایید چرا که در مکان های دیگر چنین تجربیاتی را نخواهید یافت.

دیدن این همه زیبایی های کم نظیر و جذاب، شما را تا مدت ها شاد و سرحال می کند و برای یک سال جدید یا یک دوره کاری جدید، شما را آماده می کند.