بارداری و خانه تکانی

امسال که باردار هستید برای شما با سالهای قبل فرق می کند. حالا که داریم به نوروز نزدیکتر می شویم همه به دنبال خانه تکانی هستند اما برای خانم های باردار فرق می کند و نمی توانند مانند سالهای قبل از بالا تا پایین را بسایند. در این مطلب با ملایرگشت همراه باشید تا شما را با نکاتی آشنا سازیم که در دوران بارداری راحتتر خانه تکانی نمایید.

 

ترفندهایی برای استقبال از نوروز در هنگام بارداری:

درست است که دوست دارید هنگامی که مهمانان برای عید نوروز به خانه شما بیایند از تمیزی و زیبایی خانه حیرت کنند اما امسال که باردار هستید باید بیشتر به فکر خودتان و فرزند در راه باشید. در ذیل شما را با نکات ساده و اساسی آشنا میکنیم تا در دوران بارداری راحتتر خانه تکانی نمایید.

  • اکثر خانم های خانه دار فکر می کنند اگر برای خانه تکانی زمان کمی بگذارند به نتیجه لازمه نمی رسند اما می شود با یک برنامه ریزی هوشمندانه به بهترین نتایج لازمه دست یافت.
  • برخی از لوازم منزل در صورت تمیز شدن تاثیر زیادی در تمیز نشان دادن خانه دارند. از جمله این موارد می توان به فرش ها، پرده ها و لوسترهای آویزان به سقف نام برد. اما برای تمیز نمودن این موارد نیاز نیست خیلی زحمت بکشید! چون فرش ها را به فرش شویی و پرده ها را به خشکشویی و پرده شویی بسپارید تا خودشان بیایند و فرش ها و پرده ها را ببرند و تمیز شده همراه نصب تحویل دهند. در این میان می ماند لوسترها که آن را نیز به آقایان بسپارید تا کریستالهای زیبای آویزها را برق بیندازند.

بارداری و نوروز

  • درست است که هر ساله داخل تمام کابینت ها را بیرون می ریزید و حتی ظروفی که سال به سال استفاده نمی کنید را تمیز می نمایید. اما امسال وقتش نیست که چنین کاری را نمایید و بهتر است فقط ظروفی که در نوروز لازم است را تمیز و در یک کابینت قرار دهید.
  • خانه تکانی آشپزخانه بیشت شامل تمیزکار روی کارها باشد. مانند روی کابینت ها، اجاق گاز، ماشین ظرفشوی و لباسشویی و غیره. این قبیل کارها را مانند گذشته انجام دهید نه با عنوان خانه تکانی و سخت نگیرید.
  • در تمیز نمودن منزل تا جایی که می شود از شوینده های طبیعی و متعارف استفاده نمایید تا هم خانه تمیز شود و  هم دچار مشکلات کار با مواد شیمیایی نشوید.
  • همیشه با تمیز نمودن خانه، خانه عوض نمی شود. می توان با تغییر دکوراسیون میلمان و یا جابجایی تلویزیون و تغییرات کوچکی مانند اینها، ظاهر خانه را عوض نمایید. پس در ابتدا یک برنامه ریزی نمایید و تغییرات را اعمال نمایید تا تنوع جدیدی در ظاهر خانه برای ایام عید رخ دهد.

خانه تکانی و نوروز

  • برای تغییر خانه نیاز نیز که خرج های زیادی صورت دهید و سرویس چوب و یا پرده ها را عوض نمایید بلکه با خریدن وسایل تزئینی ساده و دکوری های زیبا به استقبال بهار بروید.
  • در ایام عید اکثر افراد به یکدیگر عیدی و هدیه می دهند. برای اینکه امسال کمتر به بیرون از خانه بروید و کمتر در جست جوی هدایا باشید، بهتر است از هدایا و کادوهایی که قبلا گرفته اید و تاکنون استفاده نکردید، برای کادو دادن استفاده نمایید. کافیست این هدایا را در بسته بندی زیبا قرار دهید و به دوستان و آشنایان هدیه دهید.