مشاغل زیاد

در دنیا مشاغل زیادی برای انجام دادن وجود دارد. اگر روزی از کار بیکار شدید و به دنبال کار اصلی یا موقت بودید چه کارهایی به نظرتون می رسد؟ خطر بیکار شدن همیشه امکانش وجود دارد و افراد باید در کنار کار اصلی برای تنوع هم شده، کارهای دومی را نیز بر اساس زمانشان انجام دهند. در متن زیر چند شغل درآمدزا را معرفی شده است تا با برخی از کارهای کوچک و کمی زمانبر آشنا شوید.

 

10 شغل درآمدزا برای دوران بیکاری

1- خرید و فروش مجموعه کلکسیون های زیبا:

مجموعه های زیبای مختلفی ممکن است شما تا بحال جمع آوری کرده باشید. از مجموعه کتابهای قدیمی گرفته تا تمبرهای زیبا و مجموعه های خاص و ویژه دیگر.

2- واسطه گری در املاک و ملک یابی:

با همکاری نمودن با املاک ها و پیدا کردن خانه ها و آپارتمان های مناسب برای افراد جویای خانه، قدمی مثبت و درآمدزا بردارید. روابط عمومیتان را بهتر نمایید و با دیگران به خوبی رفتار نمایید.

ملک یابی

3- پرستاری کودکان:

برخی از خانواده های پرمشغله به دنبال یک پرستار برای کودکانشان هستند تا به از آنها نگهداری نمایند و حتی آموزش و تربیت صحیح نماید. این شغل می تواند گزینه درآمدزایی خوبی برای شخص باشد.

4- طراحی های گرافیک و خطاطی ها:

سفارش برای طراحی لوگوها و کارهای گرافیکی کم نیست و کمی تجربه و تبحر لازم است. اگر خطاطی زیبایی داشته باشید نیز می شود کارهای خطاطی کارتهای عزا و عروسی و پارچه نوشته ها را بدست گرفت.

5- انجام دادن کارهای شخصی اشخاص:

بسیاری از تجار و افراد پرمشغله دارای کارهای شخصی فراوانی هستند که خودشان کمتر زمان برای انجام دارند. امور مختلف بانکی، سفارشات مختلف، توجه و رسیدگی به برخی مطالبات و غیره از جمله مواردی است که باید فرد خود را آماده کند که انجام دهد.

6- حمل و نقل و باربری با اتومبیل مناسب:

اگر یک وانت داشته باشید معمولا افرادی هستند کنار خیابان که مدتها منتظر یک وانت برای حمل بارشان هستند.

مشاوره دادن

7- مشاوره دادن:

بصورت کلی تمام ما ایرانیان تخصص زیادی در دادن مشاوره در زمینه هایی همچون خرید ماشین، ازدواج، پیدا کردن شغل و انواع خرید و فروش داریم.

8- کشت صیفی جات در خانه:

اگر خانه شما بصورتی است که حیاط، بالکن و یا پشت بام دارد، شما می توانید انواع سبزیجات و صیفی جات را در منزل کشت نمایید. صیفی جاتی مانند بادمجان، خیار، گوجه فرنگی و...در تمام فصول قابل کشت می باشند.

9- تولید مقالات برای روزنامه ها و مجلات:

تحقیق و پژوهش و متمرکز شدن روی موضوعات می تواند سرانجام تبدیل به یک مقاله و تحقیقات خوبی شود که حتی آنرا به مراکز علمی و رسانه های نوشتاری فروخت. برای چنین کاری باید با روشهای تحقیق آشنا باشید و بتوانید مراکز دریافت مقالاتتان را پیدا نمایید.

10- انجام امور مختلف تاسیساتی منزل:

با فراهم نمودن برخی ابزارها می توان امور مختلفی همچون راه اندازی شوفاژها، نصب کولرها، تعمیرات برخی لوازم برقی و غیره را انجام داد.

 

این موارد تنها برخی از کارهایی است که می شود در دوران بیکاری برای امرار معاش به انجام آنهادست زد.