آرایشگاه

آرایشگاه کسب و کاری است که همیشه و در تمامی زمان و روزها با مردم سروکار دارد. سر مردم در اختیار آرایشگر است تا با هنرنمایی به نتیجه لازم برسد. مردم همیشه به دنبال آراستگی و زیبایی هستند و همواره نیازمند به کوتاه و مرتب نمودن موهای سر هستند. هنر آرایشگر اینست که به گونه ای موها را آراسته و پیرایش نماید که ظاهر افراد تمیزتر، مرتب تر و عیوب ظاهری پوشیده تر شود. در این مطلب با ملایرگشت همراه باشید تا با این کسب و کار هنرمندانه آشنا شوید.

 

معرفی کسب و کار آرایشگاه مردانه:

وظایف یک آرایشگر:

  1. برای یک آرایشگر تازه کار می توان موارد زیر را اشاره نمود.
  2. نوبت دهی به مشتریان
  3. برخورد دوستانه با مشتریان و خوشامدگویی
  4. کوتاه نمودن مو، شستن مو و تمیز نمودن سر
  5. تمیز نمودن محل کار و مرتب نمودن وسایل

یک آرایشگر ماهر می تواند مشاورات و راهنمایی های خاصی نماید تا مشتری به خاصه خودش برسد

  1. مدل دار نمودن موی سر در حین کوتاه کردن
  2. صاف نمودن مو، فردار کردن و غیره
  3. مشاوره دادن جهت مشکلات مو و حتی پوست
  4. اصلاح صورت
  5. تهیه ابزارآلات آرایشگاه، تعمیر و تهیه لوازم آرایشی مخصوص آرایشگاه

ورود به شغل آرایشگری:

این شغل یک هنر هم ذاتی است و هم اکتسابی بنابراین شما می توانید در کنار یک استاد کار آرایشگر به کسب تجربه و مهارت بپردازید و همچنین در شاخه کار و دانش در دبیرستان وارد آرایش و ترمیم موی مردانه شوید. در ضمن در دانشگاه علمی کاربردی نیز به تازگی رشته پیرایش افزوده شده است.

در آموزشگاههای فنی حرفه ای نیز دوره های 3-4 ماهه وجود دارد که پس از طی این دوره ها و کسب موفقیت، دارای مدرک لازم برای ایجاد شغل آرایشگری می شود.

آرایشگاه مردانه

فرصت های شغلی و آینده بازار کار آرایشگری:

یک آرایشگری که مهارت های لازم را کسب نموده می تواند در آرایشگاههای مختلف کار نماید. در این مدل کار، فرد بصورت درصدی شریک می شود و توافق صورت می گیرد. اگر فرد سرمایه لازم داشته باشد، می تواند بصورت گروهی و یا مستقل، آرایشگاهی را راه اندازی نماید و به کسب درآمد بپردازد.

اگر فرد دوره های تخصصی را طی نماید و به موفقیت لازم برسد، می تواند آموزشگاه آرایشگری تاسیس نماید.

در هر صورت اگر آرایشگر بتواند سلیقه و هنر لازم بخرج دهد طی مدت کوتاهی می تواند مشتریان پروپاقرصی داشته باشد که برای همیشه فقط به وی مراجعه نمایند.

میزان درآمد شغل آرایشگر:

خوبی شغل آرایشگری، زودبازدهی آن است. یعنی پس از اینکه فرد دوره های کوتاهی را گذراند، آماده کسب درآمد می شود. درآمد آرایشگری با توجه به شهرهای مختلف و مناطق مختلف متفاوت است. البته میزان مهارت، به روز بودن، تجربه، توانمندی و میزان رضایت مشتریان می تواند باعث تواتر در درآمد این شغل شود. بطور کلی درآمد این شغل مناسب است و اگر آموزشگاه و یا آرایشگاه مستقل داشته باشند، درآمد فرد بالاتر نیز می رود.

توصیه: سعی نمایید در این رشته کسب مهارت لازم را نمایید و تجربه کسب نمایید و مشتریان را نگه دارید.