دو سیستم عامل اندروید و آی او اس همیشه باهم رقابت سختی دارند که هر کدام مزایای خود را دارند. اما مردم عادی ممکن است تحت عنوان یک برند خاص دست به خرید گوشی بزنند بدون آنکه حتی از اطلاعات سیستم عامل گوشی خود آگاه باشند.

متخصصان همیشه این دو سیستم عامل را مورد ارزیابی قرار می دهند که ما قصد داریم مهم ترین دلایل برتری اندروید بر آی او اس را در این مطلب بیان کنیم. پس با سایت ملایرگشت همراه باشید.

چند دلیلی که اندروید از آی او اس بهتر است

تعداد اپلیکیشن موجود:

اپلیکیشن

اگر بخواهیم تعداد اپلیکشن موجود متناسب با این سیستم عامل ها را بررسی کنیم باید به پلی استور گوگل محل تجمع اپلیکیشن های اندروید و اپ استور که محل ارائه اپلیکیشن های آی او اس هست ، مراجعه کرد. در این فروشگاه ها تعداد اپلیکشن ها اندروید 2.5 میلیون می باشد و آی او اس حدود 2 میلیون عدد می باشد  که از نظر رایگان بودن این اپلیکشن ها هم بخواهیم بررسی کنیم حدود 2.3 میلیون اپلیکیشن اندروید کاملا رایگان است که از تعداد کل اپلیکیشن آی او اس نیز بیشتر است.و نکته دیگر اینکه در ایران نیز به علت محدودیت هایی که برای آی او اس موجود است خیلی از اپلیکیشن ها به درستی قابل دسترسی نمی باشد.

تنوع بیشتر گوشی های اندرویدی:

تنوع گوشی

گوشی های اندروید از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و خیلی از شرکت های بزرگ سیستم عامل گوشی خود را بر پایه اندروید انتخاب کرده اند که این نشان از نفوذ بالای شرکت گوگل دانست. از طرفی کاربران در انتخاب سایز گوشی و سایر امکانات نیز آزادتر می باشند.

مقرون‌ به‌ صرفه بودن بیشتر اندروید:

گوشی ارزان

اگر بخواهیم کمی با واقعیت روبرو بشویم خواهیم دید که همه کاربران امکان خرید گوشی های گران قیمت اپل را ندارند اما اکثر کاربران امکان خرید گوشی های اندروید را دارند زیرا دامنه قیمت دیوایس های اندروید بیشتر است. اگر بخواهیم ارزان ترین گوشی آی او اسی را بخریم باید بدانیم که حداقل 500 دلار هزینه دارد اما در مورد گوشی های اندروید از شرکت آلکاتل با گوشی هوشمند 20 دلاری خود تا گلکسی اس 7 سامسونگ که 800 دلار می باشد بازه انتخاب قیمت را داریم. شرایط مالی همواره در انتخاب تکنولوژی در بحث تجاری سازی حرف نخست را می زند.

انتقال فایل به کامپیوتر و برعکس:

انتقال به کامپیوتر

رابط کاربری از مهم ترین دلایل برتری اندروید می باشد زیرا در سیستم عامل اندروید به راحتی نمی توانید فایلی را بین گوشی و کامپیوتر انتقال دهید و حتما باید نرم افزار آیتونز را نصب کنید که این خیلی آزار دهنده می باشد اما در اندروید به راحتی با استفاده از کابل، اتصال بی سیم و یا بلوتوث، فایل های خود را انتقال دهید. آیتونز همیشه کابوس استفاده کنندگان گوشی های آیفون می باشد.

در نهایت اگر هنوز از دلایل برتری اندروید قانع نشده اید مطلب دوم ما را بخوانید.