به گزارش نافع، سرهنگ "شعبان ترک نيا" در تشریح این خبر گفت: درپي شكايت يك شهروند ملایری مبني براينكه فرد يا افراد ناشناسي طی چند مرحله به صورت اينترنتي از حساب بانكي اش سرقت كرده اند،  بررسي موضوع در دستور كار ماموران پليس فتا شهرستان قرار گرفت.
 

 

وی افزود: با تحقيقات از مالباخته و پي گیری های فني و پليسي، عامل برداشت اينترنتي غيرمجاز از حساب بانكي این شهروند، شناسايي و دستگير شد و در بازجویی های صورت گرفته به بزه انتسابي اعتراف کرد.
اين مقام انتظامي با يادآوري اينكه متهم با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شد، خاطرنشان كرد: شهروندان کارت بانکي و اطلاعات مهم آن را در اختيار ديگران قرار نداده و در حفظ و نگهداري از كارت هاي بانكي خود دقت كنند.
سرهنگ ترک نيا در خاتمه جهت جلوگيري از هر گونه سوء استفاده توسط افراد فرصت طلب به شهروندان هشدار داد
شبکه هاي اجتماعي مي تواند مرز بين اطلاعات حرفه اي و شخصي شما را کمرنگ کنند، بنابراين مرتکب اشتباهي نشويد که منجر به آشکار شدن هر گونه اطلاعات محرمانه شود.
اطلاعات شخصي شما براي کلاهبرداران و خرابکارها بي اندازه با ارزش است؛ بنابراين هرگز اطلاعات شخصي خودتان را به فردي که نمي شناسيد، ندهيد.
استفاده از يک رمز عبور براي چندين حساب کاربري ممکن است راحت باشد، ولي امن نيست. براي امنيت خود و اطلاعات تان براي هر حساب کاربري يک رمز عبور مجزا و طولاني انتخاب کنيد.