ثروتمند شدن

ثروتمند شدن هم چندان کار سختی نیست، بلکه فقط داشتن یک ایده خوب و داشتن اعتماد به نفس بالا را طلب می‌کند. پس برنامه ریزی های مدون انجام دهید و در میان این برنامه ریزی ها، برخی را نیز عملی نمایید و از تجربیات به دست آمده، پلی درست کنید برای موفقیت های بیشتر. در این مطلب قصد داریم چند تا داستان واقعی از افرادی که ایده هاشون را به ثمر رساندن، برای شما بازگو کنیم. ایده هایی که در نگاه اول شاید بنظر خنده دار برسند اما افرادی با تمرکز روی این ایده ها و کسب تجارب، توانستند به موفقیت های چشمگیری دست یابند. پس با ملایرگشت همراه باشید.

 

چند ایده که صاحبان ایده را ثروتمند کرد!

نوجوانی که از طریق فروش مربا به میلیون‌ها دلار دست یافت:

فریزر دوهرتی 14 ساله نوجوانی است که توانست با هزاران فروشگاه اینترنتی که محصول می‌فروشند خود را به عنوان شاخص‌ترین معرفی کند. این نوجوان که کار را با فروش مرباهای مادربزرگش در فضای مجازی شروع کرد، توانست در سن 16 سالگی و پس از ترک تحصیل، سایتی برای فروش مربا راه‌اندازی کند و سالیانه حدود 500000 هزار شیشه مربا را بفروشد که این مقدار مصرف حدود 10 درصد از مردم انگلیس می‌باشد.

مربا فروشی

مردی که برای نامه عذر و بهانه غیبت در کار، سایتی ایجاد کرد:

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به‌خوبی نمی‌توانید نامه برای عذر و بهانه‌ی توجیه غیبت خودتان را به نگارش در بیاورید؟ این کار را یک جوان آمریکایی برای مردم کشورش انجام می‌دهد و به ازای هر نامه 25 دلار کسب درآمد می‌کند که بیشتر مشتریان وی دانشجویان و کارمندان می‌باشند که قصد توجیه غیبت خود را دارند و با دادن اطلاعات، نامه‌ای مناسب شخص آن‌ها به نگارش در می‌آید. گفتنی است که مدیر این سایت ماهانه حدود 15000 نامه عذر اینترنتی را می‌نویسد.

 

دختری که با ارائه نقشه‌های مای اسپیس ماهانه چند میلیون دلار کسب می‌کند:

دختر نوجوانی که بعد اخراج از مدرسه سایتی راه انداخت که در آن نقشه‌های سایت مای اسپیس را ارائه می‌دهد. وی توانسته از این راه 2 میلیون دلار کسب کند. این سایت روزانه 7 میلیون بازدیدکننده دارد.

ایده کسب و کار

مردی که توانست با ساخت استخوان جناق پلاستیکی پولدار شود:

در بسیاری از کشوها این عقیده وجود دارد که شکستن استخوان جناق مرغ آرزوها را برآورده می‌کند. آیا کسی فکر می‌کرد که جناق پلاستیکی نیز به بازار بیاید؟ اما فردی به نام کن آهرونی وقتی می‌دید که بعد از خوردن مرغ سر سفره فقط دو نفر می‌توانند آرزو کنند و جناق بشکنند، ناراحت بود تا اینکه توانست با خلاقیت خود استخوان پلاستیکی مشابه جناق را طراحی کند. وی برای این جناق پلاستیکی نیز کارخانه‌ای به راه انداخت. جالب است بدانید که این کارگاه روزانه 30000 استخوان جناق مرغ و بوقلمون تولید می‌کند. فروش این شرکت در سال بیش از 2.5 میلیون دلار می‌باشد.