بازاریابی شبکه های اجتماعی

در چند سال اخیر شبکه های اجتماعی رشد بسیار بالایی داشته اند. تعداد کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی روز به روز بیشتر می شود. ورود این خیل عظیم کاربران به این شبکه ها، این فضاها را تبدیل به مکان های خوبی برای رشد تبلیغات اینترنتی نموده است. در این مطلب با ملایرگشت همراه باشید تا از اهمیت شبکه های اجتماعی در تجارت و بازاریابی، اطلاعات خوبی کسب نمایید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

تبلیغات اینترنتی گونه های مختلفی دارد و یکی از این انواع، استفاده از شبکه های اجتماعی در جهت بازاریابی محصولات و خدمات می باشد. در بازاریابی شبکه های اجتماعی، باید فردی که مسئول مدیریت شبکه است، کسب و کار را به کمک تولید محتوای مناسب تبلیغ نماید. تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی باید در جهت برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبین و علاقه مندسازی آنان برای به اشتراک گذاری محتوا و ترغیب در جهت هدف نهایی مدیر سایت باشد.

اهداف شرکت ها و برندها برای دیده شدن در شبکه های اجتماعی

  • برندسازی برای نام تجاری و شرکت
  • وفادار سازی کاربران و مشتریان
  • ایجاد ارتباط بیشتر و فرصت های تجاری بیشتر
  • هزینه بازاریابی کمتر و نتیجه بیشتر
  • بهبود رنکینگ در موتورهای جستجوگر
  • شناسایی نیاز مخاطبان و رفتارشناسی آن ها

فرایند بازاریابی شبکه های اجتماعی چگونه است؟

یک سوال جالب مطرح نمایید: از کاربران سوالات ساده و جذاب بپرسید. سولات عمیق و پیچیده، کاربران را خسته و از شما دور می کند. سوال پرسیدن باعث کامنت گذاری و لایک دادن کاربران می شود.

محتوایی با اطلاعات مفید تولید نمایید: با تولید مقالات مفید و جالب و یا تولید ویدئوهای جذاب می توانید مشتریان و کاربران بیشتری را جذب کسب و کارتان نمایید.

استفاده از آدرس سایت در تصاویر و متن: سایت خودتان را بخوبی معرفی نمایید و در جاهای مختلف آدرس سایت را قرار دهید تا کاربران زمینه های فعالیت های شما را بیشتر بدانند.


بازاریابی شبکه های اجتماعی

محتوای مناسب در زمان مناسب: اگر کمی درباره روانشناسی و رفتارشاسی انسان ها بدانید می توانید از آن در جهت کسب و کار استفاده نمایید. مثلا ساعات بعد از نهار اکثر کاربران به دنبال مطالب خنده دار و سرگرم کننده هستند. پس مقالات مفیدتان را در این ساعات روی سایت قرار ندهید. باید سعی کنید رفتار افراد را تشخیص دهید و بدانید چه ساعاتی در روز و چه روزهای هفته، افراد به دنبال چه محتواهایی هستند.

خنده بر هر درد بی درمان دواست: تولید محتوای سرگرم کننده و حتی طنزآمیز، طیف گسترده ای از کاربران را جذب خود می کند. یکی از دلایلی که فیس بوک یا انستاگرام این همه کاربر دارند اینست که اکثر افرادی که به اینگونه سایت ها می روند، می خواهند سرگرم شوند. کاربران در این سایت ها با مطالب جذاب و سرگرم کننده ای روبرو می شوند که تمامی ندارد. در بازاریابی اینترنتی جایی برای اینستاگرام و فیس بوک نیز باز نمایید.

امیدوارم با خواندین این نکات به نتایج خوبی رسیده باشید.