منعم شهدا را بهترین الگو در عرصه ورزش دانست و بیان کرد: شهدا شناسنامه فرهنگی کشور هستند و زمانیکه کیان اسلامی نیاز به حفظ و حراست داشت، با نثار خون خود حماسه هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند.

 

رسول منعم شامگاه دوشنبه در یادواره 37 شهید ورزشکار شهرستان ملایر در سالن شهید آوینی سپاه ناحیه این شهر افزود: اوج عزت و افتخار ما، نقطه های اوجی است که شهدا برای ما ترسیم کرده اند.
وی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه باید نقطه های اوج را برای جوانان ترسیم کنیم، اظهار کرد: اگر اقتدار ایران اسلامی امروز جهانی شده است، همه را مدیون رشادت های شهدا هستیم.
وی با بیان اینکه شهدا را باید در اوج اهداف زندگیمان ببینیم، افزود: اگر در ورزش قهرمانی به دنبال ماندگاری هستیم، باید در کنار مدال فنی، مدال پهلوانی و اخلاق را نیز اخذ کنیم.
وی تکریم و تجلیل از شهدا و خانواده های معظم آنان را وظیفه همه مسئولان دانست و گفت: این وظیفه همه ما است که در راه و مسیر شهدا که مسیر عزت و اقتدار است، قدم برداریم.
وی بیان کرد: باید همواره شان و منزلت خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان حفظ شود و امیدواریم بتوانیم پیام شهدا که ایثار و شهادت است را به جامعه ورزشی منتقل کنیم.
مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان شهدا و ایثارگران را قهرمانان و پهلوانان اصلی ایران دانست و افزود: امروز باید نام آوران و قهرمانان ایران اسلامی باید غیرت، ایستادگی و اخلاق شهدا را در سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.
منعم یادآور شد: زمانیکه یک قهرمان ورزشی از خدا می خواهد در رقابت های ورزشی پیروز شود، خود نمونه ای از پیروی ورزشکاران از شهدا است.
وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری یادواره های شهدا بتواند نقش ارزنده ای را در رشد، پویایی و اعتلای فرهنگ، اخلاق و منش پهلوانی در عرصه ورزش و محیط ها و رقابت های ورزشی موجب شود.
شهرستان ملایر یک هزار و 100 شهید والامقام را تقدیم انقلاب کرده که 37 نفر آنها شهید ورزشکار است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com