تا پایان امسال نیز تعداد 150 دستگاه خودروی فرسوده دیگر نیز نوسازی شده و در مجموع حدود 25 درصد از ناوگان فرسوده ملایر تا پایان امسال احیا می‌شود.

 

 مرتضی سامنی در گفت‌وگو با خبرنگار در ملایر اظهار داشت: در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده شهر ملایر تعداد 128 متقاضی خودروی فرسوده خود را اسقاط کرده و تعداد 130 دستگاه خودروی جدید تحویل متقاضیان شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ملایر با اشاره به اینکه تاکسی‌های با سن 10 سال و بالاتر فرسوده به حساب می‌آیند، عنوان کرد: از مجموع 548 نفر واجد شرایط در سطح شهرستان ملایر، تعداد 312 نفر به دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر مراجعه کرده و اطلاعات فردی و خودرویی آنها ثبت شده است.

وی بیان کرد: در پایان شهریور امسال تعداد 73 نفر از متقاضیانی که مراحل تشکیل پرونده و اسقاط را پیگیری نکردند از سیستم حذف شدند و هم اکنون تعداد ثبت‌نام‌کنندگان به 239 نفر رسیده است.

سامنی افزود: طرح نوسازی ناوگان فرسوده شهر ملایر پس از وقفه پنج ساله در طرح تبدیل خودروهای فرسوده سرانجام با مساعدت سازمان شهرداری‌ها و مدیریت و برنامه‌ریزی به منظور بهبود وضعیت آلودگی هوا به ویژه در کلان شهرها، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و رضایت‌مندی صاحبان تاکسی و رفاه عمومی برای جایگزینی تاکسی‌های فرسوده با خودرو سمند و 405 دوگانه‌سوز در اردیبهشت امسال اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: به متقاضیان نوسازی خودرو فرسوده مبلغ 20 میلیون تومان وام با سود 16 درصد با باز پرداخت 48 ماهه و اقساط میانگین 570 هزار تومان پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ملایر گفت: بر اساس اعلام اتحادیه تاکسیرانی‌‌های شهری کشور و افزایش بیشتر رانندگان در طرح مقرر مبلغ سه میلیون تومان وام با سود هشت درصد به آن دسته از متقاضیانی که توانایی پرداخت سهم آورده شامل پنج میلیون و 300 هزار تومان را ندارند پرداخت شد که در این زمینه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه تامین منابع آن از طریق بانک انصار رایزنی کرده و به زودی به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

وی اظهار داشت: به منظور رفع موانع طرح نوسازی با حضور معاون امور عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه ملایر و مدیران عامل بانک‌های تجارت و ملت نشست هم‌اندیشی برگزار شد و امیدواریم که میزان مشارکت در طرح نوسازی افزایش قابل توجهی یابد.

 سازمان تاکسیرانی ملایر دارای 1200 دستگاه خودرو تاکسی شامل تعداد 144 ون و یک هزار و 56 دستگاه تاکسی سواری است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com