دشمن در فتنه 88 تلاش می‌کرد تهران را بر هم زند و برای حصول این مقصود از سیستم‌های ارتباطی نوین، فضای مجازی و سیستم‌های الکترونیکی روز استفاده می‌کرد و ما در یکی از تفتیش‌هایی که از منازل تیمی این افراد به‌عمل آمد شاهد بودیم انگلیس مستقیما به این افراد فرمان می‌داد و خط‌دهی می‌کرد.

 

در گرامیداشت 9 دی امسال در شهرستان‌های استان مراسم مختلفی با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد که در آن سخنرانان بر تقویت ولایت فقیه به عنوان رمز ماندگاری انقلاب تأکید کردند.
 در همدان و در تجمع امامزاده عبدا... معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در سخنانی با اشاره به حضور افرادی در حماسه 9 دی که پیشتر به عنوان معترض در خیابان‌ها بودند، گفت: وقتی موضوع نظام و توهین به ساحت مقدس حضرت اباعبدا... از سوی دشمنان و کوردلان مطرح شد بسیاری از این افراد که قبلاً به عنوان معترض در خیابان‌ها بودند همراه و هم‌نوا با ما فریاد مرگ بر آمریکا سردادند.
آبنوش ضمن تأکید بر نقش برجسته سردار شهید حاج حسین همدانی در دفع فتنه 88 عنوان کرد: این مرد الهی با تأسی به شهدا و پیروی از ولایت حقّه فقیه در کانون فتنه و عامل مهمی در در دفع آن بود به طوری که با تقسیم نقاط مختلف تهران به چند موزاییک و انتخاب یک فرمانده در هر موزاییک به شکلی مدبّرانه قلب فتنه را با نظارت مستقیم در هر منطقه تحت کنترل درآورد.
 هیچگاه نباید از مکر دشمن غافل بود
در یادواره ۸۵۰ شهید گرانقدر نهاوند که همزمان با سالروز حماسه ۹ دی در نهاوند برگزار شد فرمانده سپاه استان نخستین و مهمترین استراتژی و راهبرد استکبار جهانی علیه ایران را، براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و اظهار داشت: طی سال‌های اخیر روش‌ها و تاکتیک‌هایشان را برای دستیابی به این توطئه، در شرایط گوناگون تغییر داده‌اند اما جامعه و مردم بصیر نباید تحت تأثیر تغییر تاکتیک‌ها قرار بگیرند و باید همیشه هوشیارانه و بابصیرت در صدد شناسایی توطئه‌های دشمن برآیند.
غلامعلی ابوحمزه ادامه داد: مردم ولایتمدار ما در روز ۹ دی با بصیرت و آگاهی و ولایتمداری توطئه سران فتنه و ساکتین فتنه را خنثی کردند اما بازهم نباید از مکر دشمن غافل ماند.
وی ۹ دی را تبلور و تجلی، بصیرت و ولایتمداری مردم همیشه در صحنه دانست و افزود: ولایتمداری مؤلفه و شاخصه‌ای است که تنها و تنها در نظام مقدس جمهوری اسلامی دیده می‌شود و رمز پیروزی انقلاب ما بعد از گذشت ۳۸ سال همین ولایت مداری است.
امام‌‌جمعه نهاوند، نیز در ادامه این مراسم گفت: ایران، مؤلفه‌ها و شاخصه‌های قدرت زیادی دارد که جدای از قدرت موشکی، فضایی، هوایی و... در رأس همه این مؤلفه‌ها چیزی که تنها منحصر به ایران است و هیچ کشوری از آن برخوردار نیست، اعتقاد به ولایت فقیه است که وحدت کشور نیز بر حول همین مؤلفه می‌گردد.
حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی‌نیا افزود، مردم ولایتمدار ما بر اساس همین اعتقاد به ولایت بود که ۹ دی سال ۸۸ به صحنه آمدند و توطیه دشمن را خنثی کردند، و این مؤلفه‌ای است که کشور ما همیشه به آن می‌بالد.
گفتمان فتنه تغییر کرده است
در ملایر نیز 9 دی با حضور مردم و سخنرانی حجت‌الاسلام نبویان نماینده مردم تهران در مسجد جامع این شهر گرامی داشته شد.
در این مراسم نبویان گفت:‌ امروز گفتمان فتنه تغییر کرده و به دنبال برقراری رابطه دوستی و همکاری با آمریکاست.
 وی با اشاره به اینکه امروز گفتمان فتنه مشکل دارد، گفت: انقلاب ما از ابتدا با مبارزه با آمریکا شکل گرفته و در این 37 سال به سمت تشکیل امت ولایی و واحد حرکت کردیم، مذاکره هسته‌ای در این سال‌های اخیر کشور ما را به 37 سال قبل برگرداند.
 9 دی از 22 بهمن مهمتر بود
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین هم با بیان اینکه مردم همواره در صحنه‌های مختلف حضور داشته و از رهبر انقلاب دفاع کرده‌اند، یادآور شد: نهم دی‌ماه 88 یکی از صحنه‌های ماندگار تاریخ انقلاب است که مردم بدون هیچ واسطه‌ای مقابل دشمن ایستاده و نقشه‌هاي آنان را خنثی کردند.
مظاهر مجیدی در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی و یادواره شهدای روستای مسلم‌آباد با اینکه 9 دی 88 را نه‌تنها باید در یک نگاه عمیق و تحلیلی همچون 22 بهمن سال 57 به شمار آورد گفت: 9 دی را باید در یک نگاه عمیق‌تر که اهمیت جایگاه و ظرافت این روز نسبت به 22 بهمن بزرگتر و سرنوشت سازتر است گنجاند.
وی افزود: یوم‌ا... 9 دی انرژی و ظرفیتی بسیار عظیم، گرانقدر و کارساز برای حفظ آینده نظام در خود نهفته دارد و در عین حال حافظ یوم‌ا... بزرگی همچون 22 بهمن 57 نیز هست.
مجیدی با بیان اینکه دشمن هرگز از دشمنی با ملت ایران دست برنخواهد داشت خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن حماسه 9 دی موجب می‌شود تا بصیرت در میان نسل‌های بعدی انقلاب زنده بماند و دشمن جرأت تکرار فتنه 88 را به خود ندهد.
امام‌جمعه اسدآباد هم در مراسم بزرگداشت روز بصیرت در این شهرستان گفت: سران فتنه در طول 7 سال بعد از فتنه 88 هنوز در خواری و ذلت هستند و این را بدانند که اگر توبه هم کنند، قابل‌ اعتماد نیستند.
حجت‌الاسلام سید موسی حسینی‌مجد ایمان، اتحاد و بصیرت مردم را در مقابله با فتنه و فتنه‌گران مهم خواند و اظهار کرد: باید به این مرد هوشیار و دلاور همیشه در صحنه مرحبا گفت.
اکبر رنجبرزاده نماینده این شهرستان در مجلس هم در این مراسم با بیان اینکه خسارت ناشی از حوادث فتنه سال 88  به‌ مراتب بیشتر و سنگین از جنگ 8 ساله عراق علیه ایران بود، گفت که امروز مشکلات معیشتی جامعه ریشه در همان فتنه دارد.
 برخی مسئولان به 9 دی آلرژي دارند
در تویسرکان نیز فرمانده سپاه شهرستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حماسه 9 دي باعث شد طومار فتنه در هم پیچیده شود، افزود:‌ متأسفانه بعضی از مسئولان نسبت به 9 دی آلرژی دارند
به گفته سعیدسعیدی، تبیین و روشنگری موضوعات، تأکید بر قانون، جداسازی قانون‌شکنان از مردم فریب خورده، جذب حداکثری و دفع حداقلی توسط مقام معظم رهبری حماسه 9 دی را برپا کرد.
وی اذعان داشت: اقدام دشمنان و فتنه‌گران در روز عاشورای حسینی باعث شد مردم به صورت خودجوش، با لبیک به ندای رهبر انقلاب وارد میدان شوند و فتنه فتنه‌گران را خنثی کنند.

 

منبع: http://khabarfarsi.com