معرفی کسب و کار تاکسی تلفنی

شغل تاکسیرانی تقریبا از زمان ورود ماشین به ایران آغاز به کار کرده است. امروزه از درون این شغل، شغلی به نام تاکسی تلفنی بوجود آمده است. این شغل اگر چه ساده و کوچک بنظر می رسد اما دارای ارزش خاصی می باشد. در این مطلب ملایرگشت همراه باشید تا بیشتر با این نوع کسب و کار آشنا شوید.

 

اهمیت و ارزش شغل تاکسی تلفنی

اکثر افرادی که در این شغل مشغول فعالیت هستند از ارزش آن اطلاعاتی ندارند. برای همین است که در طول زمان های مختلف این شغل همینگونه مانده و به یک شکل عرضه می شود. این عرضه به یک شکل تاکسی تلفنی در سالیان مختلف باعث شده از اهمیت آن کاسته شود. آمارها نشان از نیاز ضروری مردم به شغل تاکسی تلفنی است. طبق آمار و ارقام ها، 63 درصد مردم در طول سال از خدمات تاکسی تلفنی ها بهره می برند. بطور متوسط 3.5 بار در یکماه، مردم از آژانس استفاده می کنند.

علت کم رونقی کسب و کار تاکسی تلفنی

یکی از مقولات گمشده در کسب و کارهای کوچک، آموزش است. مبحث آموزش درباه کارهای خدماتی دارای اصول و روش های خاصی است. بسیاری از افرادی که به این شغل دعوت می شوند معمولا بدون پیش زمینه خاص و فقط با داشتن یک ماشین برای انجام این کار آماده می شوند. صاحبان اصلی این شغل بدون آگاهی کافی و آموزش، افراد را جذب می کنند. کافیست یک ماشین تمیز و شیکی داشته باشید و تقاضایی برای یکی از آژانس های محله تان بدهید. صاحب آژانس بدون معطلی شما را دعوت می کند. اما بعد از مدتی معمولا از وضعیت کسب و کارتان ناراضی خواهید بود.

 تاکسی تلفنی

نکات ضروری برای تاکسی تلفنی

رعایت آداب و اصول خدمات: آشنایی و رعایت اصول ادب و اخلاق عمومی باعث رشد بیشتر مشتریان شما می شود.

شناخت خیابان ها و راه ها: اینکه شخص راننده اطلاعات کافی از راه ها و خیابان ها نداشته باشد و بجای اینکه 10 دقیقه ای به مقصد برسد 30 دقیقه طول بکشد قابل قبول نیست. اگر رانندگان یک آژانس تلفنی اشرافیت لازم برای مسیرها نداشته باشند خب به تبع مشتریان جذب آژانس های دیگر می شوند.

رعایت حقوق مشتری: از موارد رعایت حقوق مشتری تمیز بودن ماشین، در اختیار بودن رادیو و ضبط برای مشتری، رعایت سرعت قانونی، هم کلامی به موقع و مناسب و... می باشد.

ارائه طرح های خلاق: برای این منظور می توانید هر روز در اتومبیل تان روزنامه، فلاسک آب گرم و چای و... در اختیار مشتری قرار دهید تا در طول مدت رسیدن به مقصد، مشتری سرگرم و خوش باشد. همچون میهمان از مشتری پذیرایی نمایید.

هزینه و حق پرداخت: برخی اوقات در پرداخت هزینه یک بی اعتمادی بین مشتری و راننده ایجاد می شود. برای جلوگیری از این امر می توانید فیش های پرداختی کامپیوتری ایجاد نمایید که مهر و امضای مدیر آژانس پای آن است. این کار باعث حس اعتماد بیشتر و کلاس کاری بهتر می شود.

بهره گیری نرم افزاری: با استفاده از نرم افزارهای مختلف می توانید مدیریت آژانس را مکانیزه تر نمود و ارتباط با مشتری را بهتر نمود.