تبلغات اینترنتی چیست؟

امروزه دیگه شاید تبلیغات کاغذی کم تآثیر شده باشد و اکثر صاحبان کار و سرمایه به دنبال روش های جدیدی برای تبلیغات و بازاریابی هستند، امروز قصد داریم توی این مطلب یکی از بهترین و قدرتمندترین شیوه که عبارت است از تبلیغات اینترنتی را بیان کنیم. پس اگر می خواهید که با انواع تبلیغات اینترنتی و شیوه های آن آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ملایرگشت همراه باشید.

 

تبلیغات اینترنتی چیست؟

در این روش همانطور که از اسمش معلوم می باشد، تبلیغات توی فضای مجازی اینترنت می باشد. شرکت های بزرگ هر ساله برای معرفی کار و محصولات خود از این فضا استفاده می کنند و در مقابل غول های بزرگی مثل گوگل از این بابت میلیون ها دلار کسب درآمد دارند. افزایش دسترسی به تکنولوژی های مانند کامپیوتر و موبایل که اکثرا قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و رشد قابل توجه مصرف کنندگان اینترنت، این محیط را برای اراِئه تبلیغات، بهترین فضا تبدیل کرده است.

فواید تبلیغات اینترنتی نسبت به سایر روش ها:

  • تبلیغات اینترنتی کمک به حفظ محیط زیست می کند، همانطور که می دانید تبلغات کاغذی هم محیط زیست را آلوده می کند و هم سالیانه برای تهیه کاغذ، هزاران درخت قطع می شود.
  • تبلیغات اینترنتی بسیار ارزان می باشد زیرا تبلغات بیلبوردی و تابلو میلیون ها تومان هزینه می برد که با توجه به شلوغی شهر های بزرگ و گرفتاری های روزمره افراد، شاید این تبلیغات بیلبوردی اصلا مورد توجه قرار نگیرد.
  • تبیغات اینترنتی محدودیت جغرافیایی و زمانی ندارد. به صورتی که در همه جای جهان قابل نمایش بوده و می تواند به صورت شبانه روزی باشد.
  • تبلیغات اینترنتی آسیب پذیر نمی باشد زیرا حالت تجسمی ندارد که بتوان آن را مانند تبلیغات کاغذی مچاله کرد.

تبلغات اینترنتی

انواع روش های تبلیغات اینترنتی:

تبلیغات ایمیلی: این تبلیغات شبیه پیامک می باشد و با وجود اینکه این روش از قدمت زیادی برخوردار است اما امروزه بیشتر به تبلیغات آزار دهنده برای کاربران تبدیل شده است و بیشتر این نوع ایمیل ها یا خوانده نمی شوند یا به صندق اسپم و هرزه انتقال می شود. لذا لطفا سعی کنید حریم خصوصی افراد را رعایت فرمایید. البته ارسال خبرنامه های ایمیلی بصورت منظم و کاربردی، کاربران را مشتاق دنبال کردن تحولات سایت شما می نماید و دارای اثرات مثبتی بر کسب و کار شما می باشد.

تبلیغات بنری: یکی از مرسوم ترین شیوه ها این نوع تبلیغ می باشد که در آن تصاویر متحرک که با فرمت های گیف و یا فلش می باشد در سایت ها به نمایش گذاشته می شود که سایز این نوع تبلیغ به قالب سایت نمایش دهنده بستگی دارد.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی: با گسترش شبکه های اجتماعی و نرم افزار های پیام رسان، افرادو شرکت ها شروع به باز کردن صفحات رسمی در این سایت ها کرده اند و محصولات خود را در این فضا معرفی و حتی به فروش می رسانند. یکی از این سایت های معروف جهانی، اینستاگرام می باشد. درست است که در ایران تلگرام فضای کسب و کار را مشغول به خودش نموده است اما یک نرم افزار جهانی نیست و بیشتر ایرانیان از آن استفاده می کنند و ممکن است بعد از مدتی دیگر تلگرامی نباشد و اپلیکیشن دیگری جایگزین تلگرام شود. پس حتما در سایتهای جهانی از جمله اینستاگرام نیز حضور داشته باشید.

از انواع روش های دیگری که در اینجا می توان اشاره کرد: تبلیغات متنی و کاتالوگی، تبلیغات در موتور های جستجو، رپورتاژآگهی، تبلیغات ویدیویی و تبلیغات پاپ آپ است.