مسئول اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملایر تعداد بارنامه‌های صادرشده برای حمل این تناژ بار را در سه‌ماهه پاییز امسال ۳۹۰۷۵ مورد اعلام کرد و افزود: تعداد بارنامه‌های صادره در مدت مشابه سال قبل ۲۹۸۱۵ فقره بوده و امسال تعداد ۹ هزار و ۲۶۰ فقره بارنامه در بیشتر از سال قبل صادر شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، مسئول اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملایر با بیان اینکه در سه‌ماهه پاییز امسال ششصد و ۶۹ هزار و ۱۲۰ تن بار از این شهرستان جابجا شده گفت: این در حالی است که میزان بار جا به جا شده در مدت مشابه سال ۹۴، چهارصد و هفتادوچهار هزار و ۶۳۵ تن کالا بوده است که بیانگر رشد ۴۱ درصدی در سه‌ماهه پاییز امسال است.

جواد نگاهداری گفت: کامیون‌های فعال در شهرستان ملایر تحت پوشش ۱۴ شرکت حمل‌ونقل کالا جابه‌جایی بار را از شهرستان ملایر به اقصا نقاط کشور بر عهده دارند.

وی بیان کرد: عمده محصولات حمل شده از شهرستان شامل: سیمان / محصولات معدنی از قبیل سنگ‌آهن / محصولات کشاورزی شامل سیب‌زمینی و گندم / محصولات صنعتی چون، سیلیس، فلدسپات، فرآورده‌های نفتی شامل بنزین / گازوییل و نفت کوره بوده که از شهرستان بارگیری شده است.

مسئول اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ملایر میانگین سنی ناوگان باری شهرستان را بالا اعلام کرد و افزود: ناوگان باری شهرستان را فرسوده و بالاتر از میانگین کشوری خواند.

وی یادآور شد: در سه‌ماهه پاییز سال گذشته میزان عبور بارهای ترافیکی شهرستان ۷۹۷ مورد بوده است که عبور این نوع بارها در سه‌ماهه سوم امسال کاهش داشته و این امر نشان‌دهنده عبور بارهای ترافیکی از سایر شهرستان‌های استان بوده است.

نگاهداری در خصوص تعداد سفر و مسافرین جابه‌جا در فصل پاییز از این شهرستان نیز گفت: ۱۷۱ هزار و ۱۴۳ نفر مسافر با تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۹ سفر از شهرستان ملایر به سایر نقاط کشور جابه‌جا شده‌اند.

 

منبع: http://khabarfarsi.com