معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: یادواره های شهدا بهترین فضا برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و نباید با بهره برداری تبلیغاتی و سیاسی این فرهنگ را خدشه دار کنیم.

 

به گزارش سعید کتابی روز سه شنبه در کمیته ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان ملایر اظهار کرد: ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس، سیره و روش شهدا و تبیین این دستاوردها و رشادت ها باید در یادواره های شهدا برای مردم و نسل جوان امروز تبیین و انتقال داده شود.
وی افزود: مدیران به عنوان نیروهای ارزشی باید در این یادواره ها حضور پررنگ داشته باشند و بدون شک مردمی بودن این یادواره ها بر کیفی برگزار شدن آن نیز کمک خواهد کرد.
وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: تصاویر و بخشی از وصیت نامه های شهدا با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در محل دستگاه های اجرایی نصب شود.
کتابی ادامه داد: امروز حضور پررنگ مدیران نهادها و ارگان های اجرایی در سرکشی از خانواده های معظم شهدا، ایثارگان و جانبازان نشان دهنده حرکت در مسیر اهداف و آرمان های شهدا است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غواص، بر پای کار بودن مدیران در تداوم سرکشی از خانواده های شهدا و ایثارگران و جانبازان تاکید کرد و افزود: این دیدارها باید به گونه ای برنامه ریزی شود که شامل همه خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران حتی در دورترین نقاط روستایی باشد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ملایر نیز با تقدیر از همراهی مسئولان این شهرستان در سرکشی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزارو پنج دیدار با خانواده های معظم شهدا و 409 دیدار با خانواده های جانبازان و آزادگان ملایر انجام شده که از این نظر بعد از همدان در جایگاه دوم قرار داریم.
منصور ابراهیمی بیان کرد: در راستای دیدار و سرکشی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باید هماهنگی های لازم با بنیاد شهید انجام شود تا از تکراری بودن دیدارها جلوگیری شود.
وی همچنین به برگزاری 33 یادواره شهدا طی سال جاری در این شهرستان اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال با همراهی و حضور گسترده و پرشور مردم و مسئولان تعداد یادواره های شهدا در ملایر به 50 مورد برسد.
وی قرائت گزیده ای از وصیت نامه های شهدا در بین خطبه های نماز جمعه را از اقدامات بسیار خوب با پیشنهاد امام جمعه ملایر برشمرد و گفت: این اقدام برای نخستین بار است که با همکاری ستاد اقامه نماز جمعه ملایر انجام می شود و از سه هفته پیش آغاز شده است.
ابراهیمی همچنین ویزیت و پایش سلامت 850 خانواده جانباز و ایثارگر از فروردین ماه امسال توسط سه پزشک و برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان را از دیگر اقدامات عنوان کرد.
شهرستان ملایر یک هزار و 100 شهید والامقام، 2 هزار و 100 جانباز و 120 آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
این شهرستان با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com