این موارد شامل تقاطع غیر همسطح بهشت هاجر ملایر و قطعه یک تویسرکان کنگاور در بخش راه های اصلی و راه های روستایی باغچه – گمین قلعه کبودراهنگ، بهادر بیگ بهار، قلعه بختیار تویسرکان، قدیمی ملایر و ناصرآباد – زین آباد و داق داق آباد – بابان کبودراهنگ می شود.

 

فرهاد فرزانه در گفتگو  افزود: این موارد شامل طرح های در دست اجرای اداره نظارت بر راه های اصلی و راه های روستایی می شود که 41 کیلومتر آن از پیشرفت صد درصدی برخوردار است.

فرزانه با اشاره به سایر طرح های در دست اجرا اعلام کرد: بهسازی و تعریض باند دوم رزن– دمق قطعه 2 با بیش از 30 درصد، گردنه اسدآباد با 5/28 درصد، چهارخطه نمودن ملایر به قهاوند با 25 درصد، عملیات زیرسازی تقاطع اصله همدان – ساوه با 35 درصد، چهارخطه سامن – بروجرد با 75 درصد، چهارخطه ملایر- توره با 65 درصد و اصلاح پیچ سالوک با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

وی بیان کرد: همچنین ساماندهی پل شعبان با 60 درصد، چهارخطه کردن نهاوند-آورزمان-ملایر با 55 درصد، چهارخطه کردن تویسرکان-کنگاور قطعه 2  با 55 درصد، کنارگذر رزن با 10 درصد، تکمیل زیرسازی و اجرای بیس و آسفالت اسدآباد – داش بلاغ با 5 درصد و اجرای آسفالت تویسرکان-کنگاور با 95 درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر طرح های باقیمانده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: در بخش راه های روستایی نیز جاده قانقانلو رزن، امامزاده محسن(ع)، بهرام آباد و حاجی مقصود همدان، حسن آباد و شیخ جراح کبودراهنگ، پنبه در و شادمانه نهاوند و سوتلق تویسرکان باقی مانده است.

فرزانه با بیان اینکه زمان پایان این طرح ها مشخص نبوده و بستگی به تخصیص اعتبار لازم دارد، تصریح کرد: برای تکمیل این طرح ها در بخش راه های اصلی به ازای هر یک کیلومتر، یک میلیارد تومان و در بخش راه های روستایی به ازای هر یک کیلومتر400 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com