تقویت مو

چهره زیبا و بدون نقص، تشکیل شده از تمامی قسمت هایی که هر کدام در صحت و سلامتی باشند. موی سر یکی از این اجزاست که چهره صورت را می تواند تزئین نماید. داشتن موهای سالم، شاداب و پرپشت می تواند دست شما را برای انجام انواع تغییرات و آرایش های مو، باز نماید. این مقاله را تا انتها با ملایرگشت همراه باشید تا نکاتی از سلامت و زیبایی موها را بدانید.

 

زیبایی و رشد مناسب موها:

برای داشتن موهای زیبا و تقویت آنها، به نکات زیر توجه نمایید:

1- مخلوط شیر و عسل: همانطور که می دانید خوردن شیر و عسل بسیار مفید است. اما نتنها خوردن آن بلکه مخلوط تهیه شده از شیر و عسل بسیار مفید برای سلامت موها است. یک قاشق عسل را با یک فنجان شیر مخلوط نمایید. مقداری را بر روی سر کم کم ریخته و خوب ماساژ دهید. هنگامی که سرتان را بعد از گذشت زمان کوتاهی شستید، حتما از درخشندگی موها لذت خواهید برد.

2- ماءالشعیر: ماءالشعیر ماده مغذی و سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان های لازم برای درخشندگی و تقویت موها است. هر دفعه بعد از استحمام و شستن موها با شامپو، در مرحله آخر، با ماءالشعیر موها را شسته و سپس آب بکشید.

3- روغن کرچک: اگر می خواهید ریشه موهایتان تقویت شود بهترین گزینه، روغن کرچک می باشد. این روغت تاثیر خاص و بسزایی در تقویت ریشه مو دارد. کمی از روغن کرچک را روی سر بریزید و سپس ماساژ دهید و بعد از مدتی سر را بشویید.

4- سرکه سیب: معمولا سرکه سیب را بصورت خوراکی در سالادها مصرف می کنند. اما سرکه سیب کاربردهای سلامتی و زیبایی مو نیز دارد. استفاده از شامپوها و صابون ها بعد از مدتی باعث خشکی پوست سر و صورت می شود. به مرور چربی های پوست کم شده و خشکی پدیدار می شود. یکی از خاصیت های خوب سرکه سیب، تنظیم PH طبیعی پوست و مو است که مانع حشکی پوست و مو می شود.

بعد از شستشوی موها با شامپو، کمی سرکه سیب را با آب مخلوط نمایید و روی سر بریزید. برای مدتی سر را به آرامی ماساژ دهید و سپس آب بکشید. استفاده از سرکه سیب، آلودگیها را از موها پاک می کند و نیاز شما به نرم کننده را از بین می برد.

سلامت موها

نکات ضروری: حتما روغن کرچک را از جای مطمئن تهیه نمایید. برای خرید سرکه سیب نیز، نوع مرغوب آن را تهیه نمایید.

استفاده از رنگ های مصنوعی باعث آسیب دیدگی به موها می شود و تنه مو را می سوزاند. همچنین ضربات شدید و استفاده از اتوی مو و سشوار باعث وز شدن مو، موخوره و ریزش مو می شود. برخی ریزش های مو ارثی است و برخی دیگر مشکلات هورمونی، استرس، کمبود مواد معدنی و ویتامین هاست. پس حتما یک رژیم غذایی سالم و مقوی را در طول زندگی اعمال نمایید.