نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: با انجام مذاکره های انجام شده با مراجع تصمیم گیرنده در سطح کشوری، عایدات این جایزه صادراتی نصیب همه باغداران انگور خواهد شد.

 

به گزارش به دنبال درخواست باغداران ملایری مبنی بر توزیع عادلانه جایزه صادرات کشمش و پرداخت آن به همه کارخانه های سبزه پاک کنی و باغداران، مقرر شد این یارانه به همه کارخانه داران و باغداران پرداخت شود.
محمد کاظمی با اشاره به ادامه رایزنی برای افزایش این جایزه صادراتی ابراز امیدواری کرد: این بسته تشویقی به تلاش مضاعف و رونق تولیدات کشور کمک کند.
دیگر نماینده مردم ملایر در خانه ملت نیز گفت: این تصمیم به دنبال اقدامات و جلسه های فشرده با وزیر جهاد کشاورزی و معاون رئیس جمهوری در ماه جاری اتخاذ شد که به جای پرداخت جایزه صادرات کشمش به عده محدودی، به همه کارخانه های سبزه پاک کنی و باغداران پرداخت شود.
حجت الاسلام احد آزادی خواه افزود: در این رابطه هفته جاری نشستی به منظور نحوه پرداخت یارانه جایزه صادرات کشمش در اسرع وقت با مدیران جهاد کشاورزی استان همدان و ملایر، اعضای انجمن خشکبار و تولید و صادرکنندگان کشمش و تعاونی باغداران این شهرستان تشکیل خواهد شد.
حدود 11 هزار هکتار از اراضی ملایر زیر کشت انگور است که سالیانه بیش از 250 هزار تن انگور و از سطح باغ های این شهرستان برداشت و بیش از 80 درصد آن تبدیل به کشمش می شود که از نظر تولید در رتبه برتر کشوری است.
سالیانه بیش از 44 هزار تن کشمش در شهرستان ملایر تولید می شود که بیش از 40 درصد از صادرات استان همدان را به خود اختصاص داده است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

 

منبع: http://khabarfarsi.com