آموزش و پرورش از آن دست ارگان‌های همراه است که به واسطه ظرفیت‌های بالای آموزشی می‌تواند در زمینه شکل‌گیری بسترهای گردشگری و معرفی داشته‌های تاریخی به نسل‌های امروز تأثیر بسزایی داشته باشد.

 

به گزارش منطقه همدان، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر با بیان این مطلب گفت: بازدید رئیس آموزش و پرورش شهرستان ملایر از موزه تاریخ و فرهنگ ملایر موجب شد نشستی در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه رقم بخورد.

ابراهیم جلیلی افزود: در این نشست سرفصل‌های مشترک کاری مابین آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مورد بررسی قرارگرفت.:

وی افزود: برای راه‌اندازی موزه مدرسه با محوریت میراث فرهنگی و همچنین ایجاد مرکز اسناد آموزش و پرورش و میراث فرهنگی خواهند توانست نقش بی‌بدیلی را بازی کنند.

جلیلی همچنین گفت: مساعدت و همکاری آموزش و پرورش در زمینه اسکان و پذیرایی از مسافران در ایام تابستان و نوروز در حوزه گردشگری و آموزش و توسعه هنرهای دستی در حوزه صنایع‌دستی می‌تواند نقطه عطفی در این زمینه برای همکاری‌های دوجانبه باشد.

وی به اهمیت اشتغالزایی که به واسطه آموزش صنایع‌‎دستی به کودکان ونوجوان در مدارس توسط آموزش و پرورش رقم می‌خورد، اشاره کرد و یادآور شد: آموزش صنایع‌دستی در مدارس به عنوان نمونه سبدبافی در مناطق محروم شهرستان امروز توانسته است درآمدزایی را در این مناطق موجب شود.

 

منبع: http://khabarfarsi.com