راه اندازی چند کسب و کار خانگی با سرمایه حداقل 10 میلیون

برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی، ایده های مختلفی وجود دارد. اما معمولا افرادی که کسب و کار خانگی می خواهند راه اندازی نمایند، سرمایه زیادی ندارند. پس باید به دنبال کسب و کارهایی بروند که هم سرمایه کمی نیاز داشته باشد و هم راه اندازی آن مطمئن باشد. با ملایرگشت همراه باشید تا با چند کسب وکار خانگی با سرمایه حدود 10 میلیون تومان آشنا شوید.

 

راه اندازی چند کسب و کار خانگی با سرمایه حداقل 10 میلیون

در سالهای اخیر و با محدودیت زمان، بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند که به جای کله قند از حبه قند، به جای سبزی های سبزی فروشی از بسته های آماده سبزی و حتی چیپس میوه جات استفاده نمایند.

تولید چیپس میوه جات برای منطقه ای همانند کشور ما که سرشار از میوه جات در فصول مختلف است بسیار کارآمد می باشد. تولید چیپس میوه جات دارای ارزش افزوده مناسبی است و حتی با رشد بیشتر کار شما و مدیریت و برنامه ریزی قانونمند، می توان نگاهی به بازارهای منطقه و صادرات نیز داشت. با سرمایه گذاری حداقل 10 الی 15 میلیون می توان تجهیزات لازم و مواد اولیه مناسب را تهیه نمود.

- مواد های اولیه را از دلال ها تهیه نکنید:

مثلا برای خرید قند، برخی کارخانه های تولید قند، حجم زیر 100 تن را به مشتری نمی فروشند و این مقدار قند برای شما که تازه وارد کار حبه قند و بسته بندی شدید، زیاد است. اما با این حال مراجعه به دلال ها و عمده فروشها را به گزینه آخر بسپارید. در اینترنت به دنبال چنین موضوعاتی بگردید و با برخی کارخانه ها تماس بگیرید. برخی کارخانه ها پیدا می شوند که با حداقل 10 تن و اگر با آنها تماس بگیرید با کمتر از این مقدار، قندها را به مشتریان واگذار نمایند.

- ضایعات نیز طلاست:

ضایعات برخی کارهای تولید کم نیست و خود به عنوان محصول دیگر می تواند به بازار عرضه شود. ضایعات حبه نمودن قند از هر یک تن، حدود 120 یا 130 کیلوگرم قند خورد شده یا خاک قند می دهد. ضایعات قند حبه را به قنادی ها می توان فروخت. ضایعات چیپس میوه و سبزیجات را نیز می توان به دامداری ها و کارخانه های تولید کود ارگانیک، با هزینه مناسب فروخت.

راه اندازی چند کسب و کار خانگی

- بسته بندی را مقرون بصرفه نمایید:

بسته بندی باید متناسب با جیب مشتری باشد. حجم بسته بندی را باید بگونه ای برنامه ریزی نمایید تا هزینه قابل توجهی روی کالا نبرد. مثلا برای بسته بندی میوه های خشک، اگر حجم بسته بندی کمی بزرگ باشد اصلا برای مشتری مقرون بصرفه نیست چون هر کیلوگرم میوه خشک چند ده هزار تومن می شود. اما اگر حجم بسته بندی را کوچکتر نمایید، مشتریان مشتاق تر می شوند تا بسته های کوچک ارزانی را خریداری نمایند.

- حساب سود و نحوه فروش:

همیشه حساب سودتان را داشته باشید و با توجه به فضای رقابتی باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید و حساب شده کار نمایید. درباره فروش نیز خوب قبل از تولید برنامه ریزی نمایید و حتی سفارش به تعدادی برای شروع کار داشته باشید. با مغازه دارها، سوپرمارکت ها و حتی فروشگاههای اینترنتی گفتگو نمایید.