رئیس دانشگاه ملایر گفت: نخستین مسابقه ایده لند ملایر با همکاری پارک علم و فناوری استان همدان به همت مدیریت ارتباط با صنعت، مدیریت فرهنگی و انجمن‌های علمی مکانیک، برق و مواد در پردیس دانشکده‌های فنی و مهندسی دانشگاه ملایر برگزار شد.

 

دکتر بهمن حیاتی در گفت‌وگو با  منطقه همدان، با تأکید بر لزوم تقکر و خلاقیت دانشجویان، افزود: راه اقتصاد مقاومتی و خودکفایی کشور از مسیر خلق ایده و حمایت از ایده‌پردازی می‌گذرد.

وی با بیان اینکه در این مسابقه 52 ایده ثبت‌نام شد و پس از ارزیابی اولیه 16 ایده به مسابقه راه یافتند، اظهار کرد: با آغاز مسابقه، هر ایده به مدت 3 دقیقه توسط دانشجویان ارائه شد سپس با پرسش‌های فنی و تخصصی داوران مسابقه به مدت 2 دقیقه ارزیابی مجدد و امتیازدهی شدند.

حیاتی با اشاره به اینکه پس از پایان مسابقه و جمع‌بندی نتایج داوران و دانشجویان حاضر در نهایت 5 ایده برتر برنده مسابقه شدند، افزود: نفر اول امیرمسعود روستایی با ایده نسل جدید کابل شارژرها، نفر دوم نوید قاسمی با ایده دستگاه ریلی حمل کالا و اجناس با قابلیت تغییر طول و ارتفاع، نفر سوم اشکان طالبی با ایده کولیس لیزری، نفر چهارم فاطمه منصور با ایده سنسور نوری و نفر پنجم سعید ایمانیان با ایده ایجاد گرمایش از کف توسط سرامیک‌های پوششی کف ساختمان، توسط هیئت داروان معرفی شدند.

رئیس دانشگاه ملی ملایر با بیان اینکه در پایان مسابقه به منتخبان برتر جوایزی نیز اهدا شد، اظهار کرد: همچنین ایده‌های برتر امکان استفاده از تسهیلات مرکز رشد و پارک علم و فناوری را دارند تا بتوانند به عملیاتی شدن ایده‌های خود بپردازند.

حیاتی خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شد در آینده‌ای نزدیک مسابقات ایده‌پردازی در دیگر رشته‌ها به صورت جامع در فواصل زمانی مشخص در دانشگاه ملایر برگزار شود.

 

منبع: http://khabarfarsi.com