معاون عمراني فرماندار ویژه ملاير گفت: ميزان اشتغال‌ ايجاد شده دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان در 9ماهه ابتداي سال 95 ثبت‌شده در سامانه رصد را 817 نفر عنوان کرد و گفت: تعداد بيمه‌شدگان طبق اعلام سازمان تأمين اجتماعي يک هزار و 331 نفر بوده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد حامدي‌‌نژاد پنجشنبه 25 آذر در کارگروه اشتغال شهرستان ملایر، با اشاره به پرداخت 513 ميليون تومان تسهيلات مشاغل خانگي در شهرستان، اظهار کرد: 35 مورد بازرسي از طرح‌هاي مشاغل خانگي به صورت رندوم در ملاير انجام شده که از اين تعداد 34 طرح فعال و تنها يک طرح نيمه‌کاره بوده است.

وی جلسه بحث اشتغال را دغدغه مهم دولت دانست و افزود: دولت با وجود همه مشکلاتي که داشته، حمايت خوبي در اين زمينه داشته است.

حامدی‌نژاد با تأکيد بر لزوم همکاري بيشتر همه نهادها و سازمان‌ها در اين زمينه، عنوان کرد: بايد بخش خصوصی را در اشتغالزايي به کمک طلبيد و از ورود اين بخش حمايت کرد و با برنامه‌ريزي و دقت‌نظر کارها را پيش برد.

وی تصریح کرد: بايد براي بحث منبت و کشاورزي که ظرفيت‌هاي شهرستان است، برنامه‌‌ريزي کرد و به دنبال بهره‌‌وري بيشتر بود.

گفتنی است؛ در کارگروه اشتغال شهرستان ملایر 2 طرح کارگاه مشاغل‌خانگي با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و اشتغالزايي 500 نفر و طرح نمايشگاه مبل و منبت شهرستان با ظرفيت اشتغالزايي حدود 400 نفر نيز بررسي و مشکلات پيش‌روي طرح‌ها مطرح شد.

 

منبع: http://khabarfarsi.com