افزایش انگیزه کار

اگر یک کارمند و کارگر به اندازه کافی انگیزه کاری داشته باشند، می تواند روز خوبی را در محیط کار بگذراند. اما همیشه این سوال پیش می آید که چطور این انگیزه و همت کار در بالاترین سطح قرار می گیرد؟ باید برای افزایش این انگیزه چه کارهایی انجام داد؟ با ملایرگشت همواره همراه باشید.

 

چند روش جادویی برای افزایش انگیزه کارمندان در محیط های کار:

1- هر صبح با قدرت روزتان را شروع نمایید

سعی نمایید روزتان را با حس و حال خوب شروع نمایید و به موارد مثبت فکر کنید. اینکه اول روز به چیزهای مایوس کننده فکر کنید، ممکن است تا آخر روز با موارد منفی زیادی روبرو شوید. اگر هنگامی که از رختخواب بلند می شوید از نظر روحی خودتان را برای یک روز کاری آماده نمایید می توانید با نیروی فزاینده ای تا آخر روز کار کنید و برنامه هایتان را پیش ببرید.

2- به دستمزد و حقوق بیشتر فکر کنید و توجه داشته باشید.

هنگامی که شما در جایی استخدام می شوید و در جریان روزمرگی کارتان قرار گرفته باشید، بعد از مدتی فراموش می نمایید که در قبال انجام کار، حقوق دریافت می کنید. اما همین شغل و درآمد معمولا در زمان بیکاری و دنبال کار رفتن، جزو آرزوها بود.

همیشه شرایط خود را مورد توجه قرار دهید و مرور نمایید. شما اکنون در یک شرکت استخدام و حقوق دریافت می کنید. اگر شرکتی که کار می کنید به گونه ای است که عملکرد کاری شما روی حقوق تاثیر دارد، پول انگیزشی است برای با جدیت کار کردن بیشتر شما.

3- همیشه به رشد شغلی خود بیندیشید

شغل کنونی شما می تواند بهترین سکوی پیشرفت شما باشد اما ممکن است مشاغل دیگر و موقعیت های کاری دیگر، بتواند بهتر آینده کاری شما را رقم بزند. اینکه همیشه سعی نمایید دیگر شغل ها را بررسی نمایید می تواند جادویی برای افزایش انگیزشی کاری شما باشد.

اگر در محل کارتان به اندازه کافی داه انگیزه لازم باشید و سعی نمایید در هر قسمتی که هستین بخوبی و درست کار نمایید امکان دارد در آینده در بخش های مختلف، شرکت نیازمند مدیران میانی یا ارشد باشد. شما می توانید جزو گزینه های خوب برای انتخاب از نظر مدیران اصلی شرکت باشید.

4- به جوانب مثبت کار فکر نمایید

در هر شرکت و سازمانی بدی ها و خوبی هایی وجود دارد. اینکه شما در کنار افرادی کارنمایید که همیشه نکات منفی محل کار را ببینند یکی از بدترین و منفی ترین محرک های کاری می باشد. شما باید سعی نمایید که روی نقاط مثبت کار و محیط کار تاکید نمایید و فکرتان را از نکات منفی دور نمایید.

 انگیزه کار

5- رقابت سالم با همکاران

رقابت سالم با همکاران می تواند یکی دیگر از نکات مثبت انگیزشی کار باشد. به کار همکارانتان توجه نمایید و سعی نمایید مانند آنها پرتلاش باشید. سعی کنید در میان همکارن، شما جزو بهترین ها باشید.

6- لذت بردن از شغل خودتان

در پایان هر روز از انجام فعالیت های کاری خود، احساس قدرت و غرور نمایید. توجه داشته باشید اینجا که شما مشغول به کار هستید بخش مهمی از عمرتان را دارید صرف می کنید و باید با انگیزه مناسب کار نمایید.